Anasayfa / MAGAZİN / 2015’İN GÜVEN VEREN ÜNLÜLERİ

2015’İN GÜVEN VEREN ÜNLÜLERİ

Tüketicilerin marka tercihlerinde tavsiyelerinin etkili olduğunu ifade ettikleri isimlerin listelenmesini sağlayan Celebrity Güven Endeksi’nin yıllık sonuçları açıklandı. Yılın sonuçlarına göre tavsiyesine güvenilen 10 ünlüden yalnızca ikisi kadınken, 2015’in en güvenilir ünlüsü geçen yıl ikinci sırada yer alan Cem Yılmaz.

Tüketicilere yöneltilen “Hangi ünlü kişinin tavsiyesi/önerisi sizin marka tercihinizde etkili olur?” sorusunun cevabını arayan Celebrity Güven Endeksi, bu yönüyle ünlüler ve sektörün diğer tüm oyuncularına anlamlı bir hikâye anlatıyor.

2015 Celebrity Güven Endeksi sonuçlarında ilk elden dikkat çeken veri, güven duyulan ünlü kadın ve erkekler arasındaki makasın, erkekler lehine geride kalan yılda biraz daha açılmış olması.

En güvenilen ilk 10 ünlüden yalnızca ikisinin (Gülben Ergen ve Hülya Avşar) kadın olduğunu gördüğümüz sıralamada birinciliği alan isimse özellikle son dönemde son sinema filmi Ali Baba ve Yedi Cüceler’le gündemi bir hayli meşgul eden Cem Yılmaz. Cem Yılmaz’ın bu pozisyonunu yıl içinde dört farklı dönemde gerçekleştirilen her araştırmada güven sıralamasında ilk üçte yer alan tek ünlü olmasıyla açıklamak mümkün.

Listenin ikinci sırasındaki isim olan Murat Boz da yılı ekrana geldiği projelerde izleyenlerle kuvvetli bir bağ kurarak geçirmiş olmalı. Geçtiğimiz yıl raporun sekizinci sırasında yer alan isim bu yıl anlamlı bir sıra değişikliğine imza atmış. Güven endeksinin ilk üç sırasını tamamlayan ünlü isimse 2014’te Karadayı dizisiyle hayranlarına hayran ekleyen, geçtiğimiz yılı ise akıllı telefonu Venüs’e yaptığı yatırımla iletişim trafiğini artıran Vestel’in yüzü olarak karşımıza çıkan Kenan İmirzalıoğlu.

4 ACUN ILICALI %16,9

5 KIVANÇ TATLITUĞ %14,7

6 GÜLBEN ERGEN %14,2

7 KADİR İNANIR %13,0

8 HÜLYA AVŞAR %12,9

9 UĞUR DÜNDAR %13,4

10 ORHAN GENCEBAY %9,9

11 BEYAZIT ÖZTÜRK %9,1

12 TARKAN %8,1

13 BEREN SAAT %8,1

14 HADİSE %7,9

15 İBRAHİM TATLISES %7,1

16 SİBEL CAN %7,0

17 SEDA SAYAN %6,8

18 DEMET AKALIN %6,6

19 BURAK ÖZÇİVİT %5,6

20 SERENAY SARIKAYA %5,1

Hakkında Modatava

Modatava

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Türkiye Altın Marka Ödülleri Sahiplerini Buldu

Türkiye Altın Marka Ödülleri Sahiplerini Buldu Halkın kalbine değen markaların ödüllendirildiği Türkiye Altın Marka Ödülleri …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.