Anasayfa / MANŞET / AŞK CENAZESİ/FUNERAL OF LOVE

AŞK CENAZESİ/FUNERAL OF LOVE

 “Giyilebilir Sanat Deneyimi” konseptiyle modayı sanatla buluşturan tasarımlara imza atan Başak Cankeş’in markası BASHAQUES’, bu sezon Mercedes-Benz desteğiyle “Mercedes-Benz Presents Bashaques'” performansını sergiledi. Tasarımcı İlkbahar/Yaz 2018 koleksiyonu için ilhamını ulaşılmaz olanın çekiciliği, bilinmezliği ve AŞK zannı üzerinden alıyor. İnsanoğlunun hayatındaki en büyük ikilem olan aşk ve ölüme tasvir eden koleksiyonun tamamı koyu kırmızı.

“Değer bilmezlik mi Aşk’ı bulamamaya yol açıyor yoksa tutku eksikliği mi Aşk’ın katili?” ve “İçini göremediğimiz, okuyamadığımız insanlara hayal gücümüz ile mi aşık oluyoruz?” gibi soruları araştırdığı bu koleksiyonuyla Başak Cankeş sanatsal modanın psikolojik bir rahatlama yöntemi olarak kullanılabileceğini vurguladı ve acıyı materyale akıtarak dindirmekle ortaya çıkan bir büyüyü izleyeceğimiz mesajını verdi.

MG International Fragrance Company, “Aşk Cenazesi” sunumuna özel tasarladığı BROKEN LOVE kokusuyla davetlilere unutulmaz bir deneyim sundu. Makyajlar ise M.A.C Cosmetics sponsorluğunda saçlar ise MAKAS sponsorluğunda tasarlandı.

Tüm koleksiyon Cankeş’in bugüne kadar tasarladığı koleksiyonlardaki farklı iki giysi kalıbının birleşiminden oluşuyor. Aşk’ın, iki farklı ruhun bir araya geldiğinde yarattığı uyumsuzluğun güzelliği olduğuna inanan tasarımcı tüm parçalarına bu ikiliği yansıtıyor.
“Hepimizin hayatına buz dağına benzeyen insanlar girmiştir. Ne yaparsanız yapın erimezler çünkü eridiklerinde derinlikleri kaybolacaktır. Değer vermeyi unuttuğumuz ve bizim için çok değerli olan insanları, onlardan aldığımız dersler sayesinde hatırlarız.” – Başak Cankeş

Begüm Canbulatoğlu’nun Başak Cankeş’in iç dünyasını canlandırdığı teatral showun koreografisi Ekin Bernay ‘a ait. Styling Mert Yemenicioğlu tarafından yapıldı. Tüm kurgu ve produksiyon ise Bashaques’ imzasını taşıyor.

MG International Fragrance Company, “Aşk Cenazesi” sunumuna özel tasarladığı BROKEN LOVE kokusuyla davetlilere unutulmaz bir deneyim sundu. Makyajlar ise M.A.C Cosmetics sponsorluğunda saçlar ise MAKAS sponsorluğunda tasarlandı.

Hakkında burak

Avatar

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Machka Zarafetiyle Yeni Yılın İlk Günlerine Işıltılı Bir Karşılama

Machka Zarafetiyle Yeni Yılın İlk Günlerine Işıltılı Bir Karşılama Feminen görünümü kusursuz el işçiliği ile …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.