Anasayfa / SAĞLIK / BEL BÖLGESİ NASIL İNCELİR?

BEL BÖLGESİ NASIL İNCELİR?

 

Belinizi saran yağ kütlesinden kurtulmak istiyorsanız, yediklerinizi kontrol altına almalı ve bol bol egzersiz yapmalısınız.

 

Bu bölgedeki fazla yağlardan kurtulsanız bile, egzersiz yapmadığınız takdirde istediğiniz fit görünüme tam anlamıyla kavuşamazsınız. Bel bölgesini inceltmek için en yaygın birkaç egzersizi haberimizde sizin için derledik.

Egzersizlerden istediğiniz sonucu almak için haftada üç veya dört kez uygulamanız gerekecektir.

  1. Bel inceltici hareket: Bu egzersizde sırt üstü yatın ve sağ bacağınızı kırıp, dizinizi karnınıza doğru çekin ve sonra bacağınız dümdüz ve ayak parmak ucunuz tavana bakacak şekilde bacağınızı yukarı doğru uzatın. Ayak parmak ucunuzla tavanda küçük daireler çizdiğinizi düşünün ve 10. daireyi tamamladığınızda durun ve ters yönde 10 daire daha çizin.
  2. Bel inceltici hareket: Klasik bir pilates egzersizi olan bu harekette yere diz çöküp elleriniz omuzlarınızın altında olana kadar ellerinizle ileriye doğru yürüyün. Vücudunuzun tüm ağırlığı elleriniz ve dizlerinizin üzerinde olacak şekilde, karnınızı içeride tutmaya çalışıp 5’e kadar sayın.
  3. Bel inceltme hareketi: Yere oturup bacaklarınızı kalça mesafesinden biraz daha fazla ayrı olacak şekilde aralıklı ve öne uzatın ve sağ eliniz sol ayak parmaklarınıza değecek şekilde eğilin. Daha sonra tekrar düz oturur pozisyona dönün, sonra sol eliniz sağ ayak parmaklarınıza değecek şekilde omurganızı döndürüp eğilin.

 

Hakkında Modatava

Modatava

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Boyner Kozmetik Festivali Başlıyor

BOYNER Sezonu Festival Tadında Bir Kampanya ile Karşılıyor Kozmetik alışverişi denince, zengin ürün seçeneği, ayrıcalıklı …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.