Anasayfa / EKO-MODA / BİR TWEET İLE BİNLERCE TL KAZANAN ÜNLÜLER KİM?

BİR TWEET İLE BİNLERCE TL KAZANAN ÜNLÜLER KİM?

ÖZEL HABER/ www.modatava.com

Sosyal medya ünlüler için yeni bir gelir kapısı oldu. Yüzbinlerce hatta milyonlarca takipçisi olan moda dünyasından, müziğe, sinema oyuncusundan tv programcısına yüzlerce ünlü, attıkları her postu paraya çevirmeye başladı.

Ünlülerin attığı her tweet, paylaştığı her Instagram postu, Facebook paylaşımı altın değerinde. Ünlülerin giyimleri, yedikleri yemekler, içtikleri sular, gittiği mekanlar, giydikleri elbiseler, bindikleri arabalar, yaptıkları tatil, hayranları tarafından an be an takip ediliyor. Sosyal medyada fun grupları kuran bu hayran ve takipçi kitlesi ünlülerin giydiği elbiseleri giyiniyor, onların içtiği gazozu içiyor, onların tercih ettiği mekanlara gidiyor. Kısacası bu ünlüler gibi yaşamaya çalışıyorlar.

Binlerce hatta milyonlarca takipçisi olan ünlülerinin bu avantajlarını pazarlamacıların keşfetmesi uzun sürmedi. Önce Amerika’da başlayan bu yeni pazarlama yöntemi son dönemlerde Türkiye’de de kullanılmaya başlandı. Bugün Türkiye’de yüzlerce marka ünlülerin sadece bir postuna karşılık binlerce TL ödeyebiliyor.

Ünlülerin tek bir twit paylaşımı yada instagram postu için aldıkları fiyat ise takipçi sayına göre 1000 TL’den başlayıp 60-75 bin TL’ye kadar çıkabiliyor.

Demet Akalın bir postu ile milyonları etkiliyor

Ünlü şarkıcı Demet Akalın, sosyal medyanın en pahalı ismi. Sadece twitter takipçisi 5.3 milyon alan Demet Akalın, KDV ve stopaj hariç bir post için 45  bin TL alıyor. Çağla Şikel, Buse Terim, İvana Sert, Işıl Reçber moda dünyasının en çok takip ettiği isimler ve sosyal medyada fiyatları en yüksek ünlülerden.

Erkek ünlüler içinde ise Berk Oktay, Emre Kınay, Bülent Emrah  Parlak sosyal medya takipçilerinden para kazanan isimler.

Burcu Esmersoy, Özge Ulusoy Ece Erken, Tuba Ünsal, Ezgi Mola, Gülben Ergen  Mehmet Aykaç , Merve Boluğur,  Kıvanç Tatlıtuğ, Kenan İmirzalioğlu, Demet Akalın’ın en büyük rakibi Hande Yener, Ebru Gündeş, Hadise, Atiye, Murat Boz, Hülya Avşar. Helin Avşar moda, müzik, ounculuk gibi analarda yüzbinlerce takipçisi olan ünlü isimler bu trendi nasıl takip ediyor?  Ünlüler bir  tanıtım, reklam amaçlı paylaşımlardan ne kadar kazanıyorlar?.

İşte sosyal medyada bir post için alınan ücretler

 

Hakkında Modatava

Modatava

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

DISNEY TASARIMLI GÜNEŞ GÖZLÜKLERİ

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.