Anasayfa / MODA YOLU / BU BAHAR ‘YILDIRIM AŞK’A TUTULACAKSINIZ

BU BAHAR ‘YILDIRIM AŞK’A TUTULACAKSINIZ

 Tuğba Yazıcı, yıldırım aşkından ilham alarak hazırladığı 2016 İlkbahar-Yaz Koleksiyonu‘nda, bir aşkta olması gereken renk, espri, rahatlık, dayanıklılık, heyecan gibi duyguları tasarımlarına taşıyor.

İlkbaharın renklerini tasarımlarına yansıtan  Tuğba Yazıcı’nın oluşturduğu 2016 İlkbahar-Yaz koleksiyonundaki sweatshirt ve eşofmanlar aşka çağırıyor.  Dünyayı keşfetmekten zevk alan, kendinden emin ve özgün kadınlara hitap eden Yazıcı, sweatshirt ve eşofmanlarındaki göz alıcı grafik desenler ve canlı renkler ile eğlenceli bir tema sergiliyor. Koleksiyondaki ürünler rahat kesim ve kuplarıyla da dikkat çekiyor.

 

 

ÖDÜLLÜ TASARIMCI

Tuğba Yazıcı, 1974 yılında İstanbul’da doğdu. Güzel Sanatlar Fakültesi-Resim Bölümü’nden mezun olan Yazıcı 2007—2008 yılları arasında Chicago Türk Festivali, 2009 yılında Artist Sanat Fuarı, 2011 Floransa Bienali gibi birçok sergiye katıldı, Pera Güzel Sanatlar tasarım yarışmalarında 2 defa ödül aldı. 2012-2014 yılında ise İstanbul Moda Akademisi’ni bitiren Tuğba Yazıcı, aynı yıl MESİAD tasarım yarışmasına katılarak ilk 15’e girdi, başarılı bulunan tasarımcılar için düzenlenen “Fashion Show”’da ilk defilesini gerçekleştirdi. 2014 yılında tablolarını tasarıma aktarma kararı alan Yazıcı, 2014 yılından itibaren tasarımlarını moda severler ile buluşturuyor. Çalıştığı kişiler arasında ise Göksel, Güneşin Kızları dizisi oyuncuları ve Eve Dönüş dizisi oyuncuları yer alıyor.

Hakkında burak

Avatar

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Levi’s İlkbahar/Yaz 2020 Sezonunda Kaliforniya ile Fas’ı Buluşturuyor

Levi’s® Made & Crafted® Koleksiyonu, İlkbahar/Yaz 2020 Sezonunda Kaliforniya ile Fas’ı Buluşturuyor Yumuşak, nötr çöl …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.