Anasayfa / SAĞLIK / BU DA OLDU, SAHTE BOTOKSLAR PİYASAYA ÇIKTI

BU DA OLDU, SAHTE BOTOKSLAR PİYASAYA ÇIKTI

 Türkiye’de birçok şeyin sahtesi, taklidini görmek mümkün. Kanser ilaçlarından, giyime, yiyeceklerden elektroniğe kadar bir çok sahte ürün piyasada. Sahte ürün listene bu kez son yıllarda kadınların çok sık kullındığı güzelleşme araçlarından biri olan botoks da girmiş durumda. Sahte botoks söylentisi gün geçtikçe yayılırken, botoks yaptıran kadınlar panik halinde.

Dentapolitan Diş Hastanesi İmplotoji Uzmanı ve Çene Cerrahı Doç. Dr. Mustafa Tek‘in verdiği bilgiye göre, piyasada satışa sunulan ucuz botokslar var ve bu botokslar steril olmayan koşullarda izinsiz üretiliyor.Denetimi olmayan ve bu konuda uzman olmayan kişiler tarafından hastalara uygulanan bu botokslar güzelşmek isteyen kadınları felce kadar götürebilecek sonuçlarla karşı karşıya bırakabilir

BOTOKS NASIL ETKİ GÖSTERİR?

Botoks uygulandığı kas dokusunda sinirleri bloke ederek, kasın kasılmasını engellediğine vurgu yapan Tek, “Sinir uçlarından nörotransmitterin salınımını engeller. Böylece uygulandığı bölgede cilt dokusu düzgün ve kırışıksız olur.

Botoks uygulamak kolay bir işlemdir ve ağrı yok denecek kadar azdır. Uygulamasından sonra hafif şişlik ve kızarıklıkla karşılaşabilineceğini aktaran Dr. Tek ‘kaslar üzerine etkisinin 4- 8 ay boyunca devam ettiğini bildirdi. Daha sonra tekrarlanması gerekebilir” dedi.

Hakkında Modatava

Modatava

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Boyner Kozmetik Festivali Başlıyor

BOYNER Sezonu Festival Tadında Bir Kampanya ile Karşılıyor Kozmetik alışverişi denince, zengin ürün seçeneği, ayrıcalıklı …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.