Anasayfa / EKO-MODA / ÇOCUK MODASINDA NELER OLUYOR?

ÇOCUK MODASINDA NELER OLUYOR?

 İstanbul Kids Fashion Fuarı, Portekiz, İspanya, Ukrayna, Almanya ve Türkiye’den 200 firmanın katılımıyla açılıyor. Fuar  27-30 Temmuz 2016 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde gerçekleştirilecek

Bebek ve çocuk modasında 2016 Sonbahar- Kış koleksiyonlarının görücüye çıkacağı İstanbul Kids Fashion Bebek, Çocuk Hazır Giyim ve Aksesuarları Fuarı‘nda  5 binden fazla satın alma yetkilisi ve sektör profesyonelleri bir araya gelecek.

 

Dünyanın 8. büyük hazır giyim ihracatçısı olan ve dünya tekstil ticaretinde köprü vazifesi gören Türkiye, 2014 yılında 220,8 milyon dolar olan bebek giyim ihracatını 2015 yılında yüzde 4,7’lik bir artışla 231,1 milyon dolara yükseltti. 2016 yılının ilk çeyreğine bakıldığında ise yine bebek giyim eşyası kalemlerinden biri olan dokuma bebek giyim eşyası ihracatının en fazla ihracatı yapılan ürünler arasında yerini aldığı görüldü. Bu ürün grubunda geçen yıla göre yüzde 30 artış ile 27,6 milyon dolar ihracat kaydedildi.

İstanbul Kids Fashion Fuarı, tasarım odaklı etkinliklere yer verecek…

İstanbul Kids Fashion, Türkiye’nin ihracat hedeflerine ulaşmasında ve İstanbul’un moda başkentleri arasında hak ettiği yere ulaşmasında tasarımın gücü ve etkisini odağına alarak Nişantaşı Üniversitesi Tekstil ve Moda Tasarımı Bölümü işbirliği ile bir panel düzenleyecek. Panelde Ekonomist Dr. Fatih Anıl, ‘Türkiye Ekonomisi ve Tekstil Sektörüne Genel Bakış’, Triko Tasarımcısı ve Örme Sanatçısı Seda Acar ve Tasarımcı Nejla Güvenç de “Gelecekte Tasarım ve Yeni Teknolojiler” konularını ele alacak.

Nişantaşı Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi koordinatörlüğünde düzenlenen “Geçmişten Günümüze Çocuk Modası Dönem Kıyafetleri” ilk kez İstanbul Kids Fashion Fuarı’nda sergilenecek. Çoğunluğu siyah beyaz fotoğraflarda kalmış ellili yıllardan doksanlara uzanan çocuk modasının hikayesi, dönem kıyafetlerinden oluşan sergi ile geçmişten günümüze taşınacak. 5 parçalık özel koleksiyondan oluşan kıyafetler, 1950-1990 tarihleri arasındaki 10’ar yıllık dönemleri sembolize ediyor. Ayrıca, yine Nişantaşı Üniversitesi Moda Tekstil ve Moda Tasarım Bölümü öğrencileri tarafından ‘Cıvıl Cıvıl Kapalıçarşı’ konseptinde hazırlanan rengarenk çocuk kıyafetleri de İstanbul Kids Fashion’da sergilecek. Toplam 15 kıyafetten oluşan iki sergi, Yrd. Doç. Dr. Saniye Çiğdem Koçak, Öğretim Görevlileri Fatma Öztürk, Bahar Yıldız, Dilek Akdemir’in rehberliğinde öğrenciler tarafından ortaklaşa hazırlandı.

İstanbul Kids Fashion Fuarı, Moda Fotoğrafları Karma Sergisi ile moda fotoğrafçılığına da dikkat çekecek. Nişantaşı Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu Moda Tasarım Program Başkanı Ayşegül Kaplan Bağcı koordinatörlüğünde hazırlanan fotoğraf sergisi, programda yer alan 40 öğrencinin, kıyafetin tasarımı kadar, onu nasıl sunmak gerektiğine de dair yaratıcı fotoğraflarından oluşuyor. Karma sergi, İstanbul Kids Fashion Fuarı süresince fuaye alanında ziyaret edilebilecek.

Hakkında Modatava

Modatava

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

DISNEY TASARIMLI GÜNEŞ GÖZLÜKLERİ

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.