Anasayfa / SAĞLIK / DOÇ. DR. SÜLEYMAN TAŞ’A BÜYÜK ÖDÜL

DOÇ. DR. SÜLEYMAN TAŞ’A BÜYÜK ÖDÜL

 Medicalpark Park Gaziosmanpaşa Hastanesi Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı Yrd. Doç. Dr. Süleyman Taş, eğri burunları düzeltmek için geliştirdiği ameliyat tekniğiyle Türk Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği’nin düzenlediği Uzman Araştırma Yarışması’nda birincilik ödülünü kazandı.

Türk Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği‘nin düzenlediği Uzman Araştırma Yarışması’nda klinik dalda birincilik ödülünü Medical Park Gaziosmanpaşa Hastanesi Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı Yrd. Doç. Dr. Süleyman Taş kazandı. Yrd. Doç. Dr. Süleyman Taş, ödüle “Eğri Burunlarda Alar Taban Retraksiyonunun Levator Labii Alaque Nasi Kasının Kesilerek Düzeltilmesi” adlı çalışmasıyla layık görüldü. Çalışması ABD’nin en prestijli plastik cerrahi dergilerinden ‘Annals of Plastic Surgery’de yayınlanan Dr. Taş, bu geliştirdiği teknikle literatüre geçti. Yrd. Doç. Dr. Taş, ödülünü Türk Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği’nin bu yıl Antalya’da gerçekleştirdiği 38. Ulusal Kurultayı’nda törenle aldı.

Yrd. Doç. Dr. Süleyman Taş kimdir?

2008 yılında İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi’nden mezun olan Medical Park Gaziosmanpaşa Hastanesi Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı Yrd. Doç. Dr. Süleyman Taş, uzmanlığını 2013 yılında Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi alanında tamamladı ve aynı yıl Avrupa denkliğini aldı. İhtisası devam ederken burslu olarak gittiği Belçika’da Gent Üniversitesi, Coupure Centrum ve St.Lucas Ziekenhuis Hospital’de estetik cerrahi, meme cerrahisi, mikrocerrahi ve cinsiyet değiştirme üzerine birçok ameliyatta bulundu. Yrd. Doç. Dr. Süleyman Taş’ın ulusal ve uluslararası dergilerde yayınlamış çok sayıda bilimsel makalesi bulunuyor. Halen Medical Park Gaziosmanpaşa Hastanesi’nde plastik, rekonstrüktif ve estetik cerrahi uzmanı olarak görev yapan Yrd. Doç. Dr. Süleyman Taş, estetik cerrahi alanında dünyanın en prestijli yayınlarından Aesthetic Plastic Surgery dergisinde hakemlik, yine uluslararası bir yayın olan Plastic and Aesthetic Research dergisinde ise editörlük yapıyor.

Hakkında burak

Avatar

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Boyner Kozmetik Festivali Başlıyor

BOYNER Sezonu Festival Tadında Bir Kampanya ile Karşılıyor Kozmetik alışverişi denince, zengin ürün seçeneği, ayrıcalıklı …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.