Anasayfa / HAFTANIN MARKASI / DOĞRU TAKIM ELBİSE NASIL SEÇİLİR?

DOĞRU TAKIM ELBİSE NASIL SEÇİLİR?

 Erkek giyimin önde gelen markalarından Altınyıldız Classic, erkeklerin takım elbise seçerken dikkat etmesi gereken noktaları açıkladı. Altınyıldız’ın bloğunda yer alan önerilere göre, erkekler birkaç altın kurala uyarak kusursuz bir fit bir görünüm elde edebilirler. Doğru takım elbise seçmek aslında o kadar da zor değil.

İşte doğru takım elbise seçmenin altın kuralları

Kalıp: Takım elbise seçerken kalıbın vücudunuza göre olması en öncelikli altın kural.  Vücuda oturmayan, küçük ya da büyük kalıplı takım elbise tercihleri kişiyi özensiz gösterir, şıklığa gölge düşürür.

Ceket:  Ceket, mutlaka omuz kısımlarına tam oturmalı. İyi bir ceket; düğmeleri açık ya da kapalı olduğunda dahi içinde kendinizi rahat hissedeceğiniz cekettir. Ceketi giydiğinizde ceketinizin etek kısmı başparmağın eklem yerine denk gelmeli,  gömleğinizin manşeti bir parça görünmeli.

Pantolon: Takım elbise pantolonu bele tam oturmalı. Pantolon paça uzunluğu ayakkabının tam üzerinde, dökümleri pantolonda kırışıklara neden olmayacak şekilde ayarlanmalı.

Gömlek: Seçilecek doğru gömlek, fit ve modern görünmenizi sağlar.  Slim fit gömlekler her zaman fit ve stil görünmenin anahtarıdır.

Yelek: Tercihinizi yelekli takım elbiseden yana kullanıyorsanız, yeleğin göğüs kısmı bedeninize oturduğunda belinizde gevşeklik hissi olmamalı.  Yeleğin pantolonun kemer kuşağını örtecek uzunlukta olması altın kurallardan biridir.

Aksesuar: Şıklığınızı tamamlayacağınız ve kendi stilinizi yansıtacağınız en önemli nokta doğru aksesuar seçimidir.  Takım elbisenizi renklendirecek bir kravat, kemer, şık bir kol düğmesi ve ya mendil hem modern hem stil, hem de şık görünmenizi sağlar.

   

 

Hakkında burak

Avatar

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

MODANİSA KIŞA HAZIR

Modanisa’da sonbahar – kış trendleri sarı, yeşil ve kahvenin tüm tonlarıyla karşımızda. Modanisa kadınları, sonbahar-kış …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.