Anasayfa / EKO-MODA / DÜĞÜNÜN MÜ VAR, DERDİN VAR!

DÜĞÜNÜN MÜ VAR, DERDİN VAR!

Türkiye’de yılda 600 bin, İstanbul’da ise 166 bin çift evleniyor. Evlenen çiftlerin üçte biri düğün yapmıyor, sadece nikah kıyıyor. Bununla birlikte düğünle birlikte evlenme hala toplumumuzun en önemli geleneklerinden biri. Artık çok farklı düğün konseptleri var, hatta her keseye göre var diyebiliriz. Kır düğünü, sade bir kokteyl ya da havuzbaşı düğünü… En popüler ve en moda olan üç tema ise kır düğünü, kış düğünü ve destinasyon düğünü.

Yapılan araştırmalara göre Türkiye’de bir düğüne ortalama 50.000 TL harcanıyor. Bu harcamaların önemli bir kısmı takı ve beyaz eşya için yapılıyor. Bununla birlikte daha üst segmentte ise 100 bin TL’den başlayıp 500 bin TL’ye kadar çıkan düğün seçenekleri bulunuyor. Burada şuna dikkat çekebiliriz; insanlar düğün masraflarının önemli bir bölümünü düğünlerde takılan altın ve paralardan karşılıyor.

Damatlık fiyatları

Düğün öncesinde çiftlerin en çok zamanını alan ise gelin ve damatlık arıştırması. Damatlıkların seçimi daha 1 ile 2 gün arasında değişirken gelinlik seçimi 6’ya kadar çıkabiliyor. Türkiye’de damatlık fiyatları 300 TL’den başlıyor. En ucuz damatlıklar internette bulmak mümkün ancak. Ancak son yıllarda marka damatlıklara ilgi oldukça artıyor, Vakko Damatlık, Kiğılı Damatlık, Sarar Damatlık, Beymen Damatlık, Network Damatlık en çok aranan makalar. Damatlık fiyatları bazen ortalama 700-800 TL civarında değişirken bazen 5 bin TL’nin de üzerine çıkıyor. Kiralık dalıtlık ise Türkiye’de çok tercih edilmiyor.

Gelinlik fiyatları

Gelinlik için çiftlerin İstanbul’da en çok ziyaret ettiği yerlerin başında Fatih geliyor. Yüzlerce gelinlik mağazasının bulunduğu Fatih’te en ucuz gelinlik modellerinden en pahalı modellerine kadar bulmak mümkün. Gelinlik fiyatları 500 TL’den başlayıp 10 bin TL’ye kadar çıkıyor. Ayrıca 300 ile 500 TL arasında gelinlik kiralama da mümkün. Akay Gelinlik, Oleg Cassini, Vakko Gelinlik , Pronovias Gelinlik ise en çok aranan markalı gelinlikler. Tesettür gelinlik pazarı da son yıllarda oldukça popüler. Ankara’nın en popüler gelinlik mağazaları ise Tunalı Hilmi’de bulunuyor. Daha çok modaevi olarak kendilerini tanımlayan bu mağazalarda özel dikim gelinlikler de yaptırmak mümkün.

Hakkında Modatava

Modatava

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

GAP’TEN % 50 KIŞ İNDİRİMİ

Gap, yeni yılda ikonik parçalarla dolu yepyeni bir gardırop isteyenleri %50’ye varan indirim ile karşılıyor. …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir