Anasayfa / EKO-MODA / DÜNYANIN EN ETİK ŞİRKETİ SEÇİLDİ

DÜNYANIN EN ETİK ŞİRKETİ SEÇİLDİ

 L’Oréal  saygın araştırma merkezlerinden Ethisphere Enstitüsü tarafından sağlık ve güzellik alanında 7. kez dünyanın en etik şirketi seçildi.

Yüz yılı aşkın bir süredir güzellik alanında fark yaratan çalışmalara imza atan L’Oréal, güçlü etik prensipler üzerine kurulu yapısıyla uluslararası arenada prestijli ödüllerle takdir toplamaya devam ediyor. L’Oréal bu kapsamda son olarak uluslararası platformlar arasında en saygınlarından birisi olarak kabul edilen Ethisphere Enstitüsü tarafından sağlık ve güzellik alanında 7. kez dünyanın en etik şirketi seçildi.

Konuyla ilgili açıklama yapan L’Oréal Türkiye Ülke Etik Temsilcisi Elif İkiz; “Böylesine saygın bir kuruluş tarafından dünyanın en etik şirketleri arasına ismimizi 7. kez yazdırmak bizleri gururlandırdı. L’Oréal’de etik ilkeler sadece maddelerden ibaret değil, nasıl hayata geçirileceğini gösteren ayrıntılı yönergeler mevcut. Tedarikçilerle ilişkiler, rekabet kuralları gibi hassas alanlar şirketimiz çatısı altında sıkı kurallara bağlı. Etik esasen organizasyonumuzun CEO’ya kadar her seviyedeki tüm çalışanlarımızı ilgilendiren bir konu. Çalışanlarımızın etik konusundaki eğitimine özel bir önem veriyor, atamalar ile işe alımlarda etiği temel kriter olarak belirliyoruz” dedi.

Tedarikçilerle olan ilişkilerinde de etik konusunda büyük önem verdiklerinin altını çizen İkiz, “Tüm tedarikçilerimiz ile şirketin taraf olduğu bir etik sözleşme imzalıyoruz. L’Oréal etik konusunu kurum kültürünün ayrılmaz bir parçası olarak görüyor, iş yapış şekillerini bu doğrultuda şekillendiriyor. Etik konusunda layık görüldüğümüz ödüller ile anılan bir şirket olmaktan mutluluk duyuyoruz” dedi.

 

Hakkında Modatava

Modatava

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

DISNEY TASARIMLI GÜNEŞ GÖZLÜKLERİ

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.