Anasayfa / MANŞET / EGE’YE BİR DOKUNUŞ

EGE’YE BİR DOKUNUŞ

Türkiye Sigarayla Savaş Derneği‘nin “İnsanlığın Gerçek Dostları” Ödül Töreni, Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda gerçekleştirildi.
Ünlü haber spikeri Sevinç Satıroğlu’nun sunuculuğunu üstlendiği, organizasyonunu ise ünlü organizatör Can Demiral’ın gerçekleştirdiği törende bir konuşma yapan Türkiye Sigarayla Savaş Derneği Genel Başkanı Dr. Mustafa Aydın şunları söyledi: “Türkiye her yıl sigaraya ortalama 25 milyar dolar harcıyor. Bunun 15 milyar doları direkt sigaraya, 10 milyar doları ise sigaradan kaynaklanan hastalıklara gidiyor. Türkiye’de piyasada dolaşan sigara miktarının ise yüzde 15’i kaçak. Kaçak sigara piyasasına ise terör örgütlerinin hâkim olduğunu herkes biliyor. En acısı da, Türkiye’de her yıl 110 bin insanımızı sigara kaynaklı hastalıklardan hayatını kaybediyor’dedi.

İstanbul Aydın Üniversitesi Anadolu BİL Meslek Yüksek Okulu Moda Tasarım Programı öğrencileri tarafından hazırlanan bir defile de yer aldı. “Ege’ye Bir Dokunuş” adlı defile, moda dünyasının ünlü ismi Asil Çağıl’ın görkemli koreografisi ve danslarıyla  aralarında Sema Şimşek,Tuğçe Sarıkaya, Zeliha  Çal, Açelya Kartal, Marina Federenko, Gözde Coşkun, Parıl Erdem, Yağmur Ayaz, Yasemin Yeniay ve Metehan Sancaktar gibi ünlü isimlerin yer aldığı mankenlerin sunumuyla gerçekleştirildi. Egeyi anlatan,ince el işçiliğinin tarih ve günümüzle ustaca harmanlandığı  muhteşem kostümler, izleyiciler tarafından ayakta alkışlandı.

Hakkında burak

Avatar

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Machka Zarafetiyle Yeni Yılın İlk Günlerine Işıltılı Bir Karşılama

Machka Zarafetiyle Yeni Yılın İlk Günlerine Işıltılı Bir Karşılama Feminen görünümü kusursuz el işçiliği ile …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.