Anasayfa / GÜZELLİK / ERKEKLERE ÖZEL ESTETİKTE “SAFİR” FARKI

ERKEKLERE ÖZEL ESTETİKTE “SAFİR” FARKI

 Nadir bulunan, bin yıllardır hem erkek hem de kadınların vazgeçilmez aksesuarları arasında yer alan ve güzellikleriyle göz kamaştıran değerli taşlar, estetikte de fark yaratıyor. Elmastan sonra en sert doğal taş olan safir, keskinliği ile saç ekiminde yara izi kalmadan 2 kat hızlı iyileşme ve tıraşsız ekim yapılabilmesine olanak tanıyor.
Altın, elmas, safir gibi pek çok değerli taş, cilde dost özellikleriyle estetik uygulamalarda sıklıkla kullanılıyor. Estetikte kullanılan en son değerli taş safir oldu. Ucu safir kaplı mikro iğneler, saç ekiminde hızlı iyileşme sağladığı için tercih edilmeye başlandı. Keskin bir taş olan safir sayesinde cilde zarar vermeden hızlı bir şekilde kanal açılabiliyor; saç, sakal ve kaş ekimi gibi uygulamalarda iyileşme süresi çok daha kısalıyor.

Safir Perkutan yöntemi ile 2 kat daha sık, hızlı ve doğal ekim yapılabildiğinin altını çizen estethica Levent Hastanesi Dr. Emin Gül, yeni yöntemle ilgili şu bilgileri verdi: “Safir uçlu iğneler kullanılarak ciltte 3 boyutlu ve doğal açılı kanallar açılabiliyor. Tıraşsız saç ekimi yapabilmemize olanak tanıyan bu yöntemde açılan kanallar saç kökleriyle aynı boyutta olduğu için ekim yapılan dokuya verilen zarar azalır ve iyileşme hızı yaklaşık 2 kat artar. Safir Perkutan tekniğinde kişi 2 gün sonra sosyal yaşamına dönebilir; ekilen saçlar, 3’üncü aydan itibaren uzamaya başlar.”

Ayrıca Safir Perkutan tekniğinde santimetrekareye 70 ila 80 kök ekilerek sık bir görünüm elde edilebiliyor.

Hakkında burak

Avatar

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sonbahar 2019 Tommy Jeans Koleksiyonu

Sonbahar 2019 TOMMY JEANS koleksiyonu, işlevsellikle marka mirasının birlikte yorumlanmasından ilham alarak denim klasiklerini kural …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.