Anasayfa / MEKAN / ESTETİK MÜDAHALE OPERATION ROOM’DA

ESTETİK MÜDAHALE OPERATION ROOM’DA

Amerikan Hastanesi “Operation Room” Sanat Galerisi, 24 Kasım 2016 – 21 Ocak 2017 tarihleri arasında Sanatçı Özgül Arslan’ın “Estetik Müdahale” adlı sergisine ev sahipliği yapacak.
 Amerikan Hastanesi “Operation Room’’ Sanat Galerisi, İstanbul’un Kadıköy İlçesinin simgesi haline gelen Kurbağalıdere’nin kirlilik sorununu konu alan ve Sanatçı Özgül Arslan’ın fotoğraf ve videolarının yer aldığı ‘Estetik Müdahale’ başlıklı sergisini sanatseverlerle buluşturuyor.
Kurbağalıdere’nin uzun zamandır ıslah edilememesi nedeniyle yaşanan sorunları odağına alan ve kendisi de bir Kadıköy sakini olan Sanatçı Özgül Arslan, çalışmasına 2015 yılı Ağustos ayında Kurbağalıdere üzerinde yerleştirdiği beyaz tül perde ile başladı.
 2015 yılı Kasım ayına kadar Kurbağalıdere üzerinde asılı kalan tül perdenin çevre kirliliğiyle olan ilişkisini fotoğraf ve videolarla belgeleyen sanatçı, beyaz tül perdenin değişimini 2 ay boyunca #maruz ve #exposure etiketleriyle paylaşarak kamuoyunu da projeye dahil etti.
Seda Yavuz’un Küratörlüğünü üstlendiği ‘Estetik Müdahale’ sergisinde tüm bu materyaller “Operation Room”a özgü yeni bir kurguyla düzenlendi. 24 Kasım 2016’da ziyaretçiyle buluşacak olan sergiye paralel olarak hazırlanan kitabın tasarımını Ulaş Uğur, sergi direktörlüğünü ise Ilgın Deniz Akseloğlu üstleniyor.
“Operation Room”, Pazar günleri hariç her gün, 10.00 – 19.00 saatleri arasında ziyaret edilebilir.

Hakkında burak

Avatar

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Gloria Jean’s Coffees’te Kitap Buluşması

Gloria Jean’s Coffees’te Kitap Buluşması Türkiye pazarına giren ilk gurme kahve markası Gloria Jean’s Coffees, …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.