Anasayfa / GÜZELLİK / ESTETİK TRENDLERİ DEĞİŞİYOR

ESTETİK TRENDLERİ DEĞİŞİYOR

 

Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Akın Yücel, 1950’li yıllardan bu yana neredeyse günden güne değişen estetik ve güzellik anlayışı ve ideal yüz projeksiyonu ile ilgili bilgi verdi.

 

Dondurma Yerine Şekillendirme

Eskiden dolgu botoks dendiğinde aklımıza doldurmak ve dondurmak gelse de şimdilerde estetik yaklaşımlarda öncelikli hedef şekillendirmek ve gençleştirmek. Genel olarak bu işlemlere ‘sıvı yüz germe’ adı veriliyor.

Doğal Ve Dengeli Gençleştirme

Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Akın Yücel, hastanın karakterine, yaptığı işe ve ırksal özelliklerine göre estetik çözüm uygulamalarının daha çok tercih edildiğini vurguluyor ve  yüzde daha doğal ve daha dengeli gençleştirme işlemlerinin ön plana çıktığını belirtiyor.

Orta Yaş Erkeğinde Estetik Talep Artıyor

Toplumsal bakış ve değerler nedeniyle cerrahi işlemler erkeklerde çok fazla kabul görmese de son dönemlerde erkeklerin estetik çözüm arayışlarında artış gözlemleniyor. 

Son yıllarda plastik cerrahide en çok uygulanan şey; yağ enjeksiyonları. Yağ enjeksiyonlarının yaygınlaşması ve düzgün şekilde yapılmasıyla yüzdeki yumuşak dokunun kaybını yerine koyacak sınırsız bir malzeme elde edilebiliyor.

Hakkında Modatava

Modatava

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

KİŞİYE ÖZEL BEDEN TASARIMI

Kas estetiği; sağlıklı, dinamik, fit, atletik ve kaslı bir bedene sahip olabilmek için uygulanan bir …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir