Anasayfa / EKO-MODA / GENÇ MODACILARIN YARIŞ HEYECANI BAŞLADI

GENÇ MODACILARIN YARIŞ HEYECANI BAŞLADI

 Her yıl genç tasarımcılar tarafından büyük heyecanla beklenen Ege Hazırgiyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği EİB Moda Tasarım Yarışması başladı. Bu yıl 12’incisi düzenlenecek olan yarışmanın teması Re-FORM olarak belirlendi.

Ekonomi Bakanlığı ve Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin de desteklediği yarışma sektöre vizyoner ve yenilikçi tasarımcılar kazandırmak amacıyla düzenleniyor. Yarışmaya için başvurular 23 Aralık 2016 tarihine kadar kabul edilecek. Yarışmacılar, 4 adet 2017-18 sonbahar kış koleksiyonu tasarımı içeren erkek, bayan ya da karma bir koleksiyon hazırlayarak yarışmaya katılabilecek.

Genç tasarımcılara, yaratıcı düşüncede, eylemde, tasarım anlayışında yeni bir boyut ve anlatım biçimi arayışı Re-FORM!’umodern tasarım anlayışı, kendine güvenen gözlerin yeni şekiller ve oranlara odaklanmasıyla yeniden yorumlanacağı bir zemin sunduklarını belirten Ege Hazırgiyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve EİB Moda Tasarım Yarışması Komite Başkanı Burak Sertbaş, bu temanın, genç tasarımcılara temel tasarım kurallarını bozmadan yeni bir soluk getirebilecekleri bir zemin sunacağını kaydetti.

Ön jürinin yapacağı ilk değerlendirme sonrasında 20 tasarımcı belirlenecek ve bu 20 tasarımcı mülakata alınacak. Mülakatta başarılı olan 10 isim finalist olacak. Bundan sonraki süreçte tasarımlar hayata geçirilecek, ilk 10 tasarımcının eserleri 2017 Nisan ayında düzenlenecek “Final Gecesi Defilesi”nde Türkiye’nin ünlü mankenlerince sergilenecek.

Yarışmanın birincisi 15 bin TL, ikincisi 10 bin TL, üçüncüsü ise 5 bin TL para ödülünün yanı sıra yurt dışında eğitim alma imkânı kazanacak.

Hakkında Modatava

Modatava

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

DISNEY TASARIMLI GÜNEŞ GÖZLÜKLERİ

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.