Anasayfa / MAGAZİN / GÖZLERİN ARDINDA…

GÖZLERİN ARDINDA…

 Tiyatro Keyfi’den Kemal Başar’ın yönettiği dünyaca ünlü Gözlerin Ardında Müzikali KKTC’de büyük ilgi gördü. KKTC Cumhurbaşkanlığı himayelerinde sahnelenen ve Down sendromlu oğlunun doğumundan sonra herkes tarafından yalnız bırakılan annenin hikayesini anlatan müzikalin Türkiye gösterimi 29 Ekim’de İstanbul’da Dada Salon Kabarett’de gerçekleşecek.

KKTC Cumhurbaşkanlığı himayelerinde sahnelenen ve down sendromu konusuna dikkat çeken Gözlerin Ardında Müzikal adlı oyunun başrol oyuncusu Kıbrıslı sanatçı Eda Kandulu ve oyunun yönetmeni Kemal Başar, KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’ya teşekkür ziyaretinde bulundu. Cumhurbaşkanının eşi Meral Akıncı’nın da bulunduğu ziyarette Gözlerin Ardında Müzikal ve tiyatro sohbetler yapıldı. Eda Kandulu ve Kemal Başar, ziyarette KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’ya, down sendromu ile ilgili farkındalık yaratan oyunun sahnelenmesi için yaptığı katkılardan ötürü teşekkür etti.
Down sendromlu oğlunun doğumundan sonra herkes tarafından yalnız bırakılan annenin hikayesini anlatan oyunun bir diğer özelliği ise, Nava Semel’in pek çok ülkede sahnelenen ve ödüller kazanan dünyaca ünlü bu çarpıcı metninin ilk kez konser/tiyatro formunda, akustik müzikal olarak sahnelenmiş olması. Geçtiğimiz yıl kaybettiğimiz kıymetli İsrailli yazar Nava Semel’ in kaleme aldığı, usta tiyatro adamı Kemal Başar’ın sahneye uyarladığı Gözlerin Ardında Müzikal’in Lefkoşa’daki gösterimine, Nava Semel’ in eşi Noah Semel ve ailesi de katıldı.


Gözlerin Ardında Müzikal, 17 Ekim Çarşamba günü Lefkoşa Yakın Doğu Üniversitesi Atatürk Kültür ve Kongre Merkezi’nde, 19 Ekim Cuma günü ise Gazimağusa Rauf Raif Denktaş Kültür ve Kongre Sarayı Küçük Salon’da sahnelendi. Oyunun her iki gösterisi de büyük ilgi gördü ve izleyiciden çok yoğun alkış aldı.
Müzikalin bir sonraki Türkiye gösterimi, 29 Ekim’de Okan Bayülgen’in yeni gösteri ve sanat merkezi Dada Salon Kabarett’de sahnelenecek. Biletler biletix’te.

Hakkında Modatava

Modatava

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Machka Zarafetiyle Yeni Yılın İlk Günlerine Işıltılı Bir Karşılama

Machka Zarafetiyle Yeni Yılın İlk Günlerine Işıltılı Bir Karşılama Feminen görünümü kusursuz el işçiliği ile …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.