Anasayfa / MODA YOLU / GUCCI YARATICI YÖNETMENİNE YILIN TASARIMCISI ÖDÜLÜ

GUCCI YARATICI YÖNETMENİNE YILIN TASARIMCISI ÖDÜLÜ

Screen Shot 2015-11-27 at 1.21.10 PM

Dünyaca ünlü moda devi Gucci‘nin yeni yaratıcı yönetmeni Alessandro Michele, geçtiğimiz günlerde düzenlenen İngiltere Moda Ödülleri‘nde 2015 yılının “Uluslararası Tasarımcı” ödülüne layık görüldü.

Allesandro Michele, 800 seçkin üyesinin ortak tercihiyle verilen ödülü Tim Blanks ve Georgia May Jagger’ın elinden aldı. Michele, bir diğer İtalyan moda devi Fendi’de kıdemli aksesuar tasarımcısı olarak çalıştığı dönemin ardından, 2002 yılında markanın eski yaratıcı yönetmeni Tom Ford tarafından Gucci’ye getirilmişti.

Net-a Porter’ın kurucusu Natalie Massenet, “Alessandro Michele, Gucci’de bir fenomendir. Onun heyecan verici eklektik estetik anlayışı küresel moda trendlerini kısa sürede etkilemiştir. O sadece markayı daha arzu edilebilir ve ürünü daha istenebilir hale getirmemiştir. O, aynı zamanda, amiral gemisi mağazaya, neşe ve sihri tekrar kazandırarak perakende deneyimini yeniden canlandırmıştır. O, müşterisini kalbinde hisseden ve kutlayan bir adamdır.” sözleriyle Michele’ye olan hayranlığını dile getirdi.

Hakkında Moda Tava

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

CONVERSE’İN 2022 YILINA DAMGA VURAN MODELLERİ

Converse’in 2022 Yılına Damga Vuran Modelleri

Yıllar içinde ikonikleşmiş ayakkabılarının yanı sıra son yıllarda öne çıkan ürün teknolojisiyle konfor ve stili …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.