Anasayfa / MANŞET / GUCCI‘DEN YENİ DİJİTAL HİKAYELER

GUCCI‘DEN YENİ DİJİTAL HİKAYELER

 Monreal, 2015 yılında gerçekleştirilen #guccigram projesinde keşfedildiğinden bu yana Gucci’nin kanatları altında. Geçtiğimiz aralık ayına denk gelen bayram sezonu için Gift Giving kitapçığını hazırlayan sanatçı, modaevinin yeni 2018 İlkbahar/Yaz reklam kampanyasında da yer alıyor.

Gucci’nin yeni dijital aktivasyon projesinin tam kalbinde, Monreal’in kendine has ve gerçeküstü üslubuyla ortaya çıkardığı sanat eserleri bulunuyor. Bayram dönemi boyunca yürütülen dijital kampanya ile benzerlik gösteren yeni proje, önceki kampanyanın başarısından feyz alıyor.

Dünyanın farklı noktalarındaki mağaza vitrinleri bu yeni dijital girişime sahne olmaya hazırlanıyor. Aynen sanat galerinde olduğu gibi, vitrin içine yerleştirilecek dev ekranlarda animasyonlu dijital illüstrasyonlar gösterilecek. Vitrinlerin pek çoğunda, ekranın tam karşısında bir bank ve üzerinde oturup sanki bir galeri duvarına asılmış sanat eserlerini izliyor gibi görünen kadife kaplı mankenlerle enstalasyonunun etkisi arttırılacak.

 Gucci uygulamasını indirmiş olanlar, vitrininde bulunan çıkartmayı taratıp bir mikro internet sitesine giriş imkanı bulacaklar. Bu sitede çeşitli duvar kağıtlarını indirmenin yanı sıra, Monreal’in diğer illüstrasyonlarından oluşan bir kataloğa ve Gucci’nin satışa çıkan ürünlerine erişmek de mümkün olacak.

Çıkartma sanat eserlerinin ilham kaynağı; eğlenceli ve aydınlatıcı bir deneyime kabulünüzde anahtar görevi gören vintage sergi, sinema ya da müze biletleri. Gucci Bahçesi’nin bazı yaratıkları da dahil olmak üzere, çıkartmaların üzerinde yer alan öğelerin tamamı, Monreal’in 2018 İlkbahar/Yaz reklam kampanyası için hazırladığı illüstrasyonların bir parçası.

Vitrin çıkartmalarına ek olarak, aktive edilebilen sanat eserleri aynı zamanda gerçek biletler gibi basılacak ve 52 mağazadan herhangi birinde alışveriş yapan müşterilere armağan edilecek. Ayrıca, belirlenen mağazalara yerleştirilen sanal gerçeklik cihazları müşterilerin kullanımına sunulacak. Bu cihazlarda Monreal’in kampanya illüstrasyonlarından oluşturulan 360 derecelik panoramik görüntüler izlenebilecek ve böylelikle müşteriler, kendilerini Gucci’nin rüya alemine bırakabilecekler.

Mağazaların yanı sıra, ilkbahar yaz kampanyası için hazırlanan 20 illüstrasyonun 15’i gazete ve dergilerde reklam olarak kendine yer bulacak ve yine Gucci Uygulaması ile taratılabilecek. Uygulama, özel arttırılmış gerçeklik efektleri sayesinde, sayfada yer alan illüstrasyonun 3 boyutlu animasyonunu gösterecek.

Hakkında Modatava

Modatava

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Versace’den Sanatsal Bir Tasarım

Versace’den Sanatsal Bir Tasarım Lüks şıklığın temsilcisi olan Versace’nin yeni modeli Palazzo Empire Greca, desenli …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.