Anasayfa / MAGAZİN / GÜL ERGİ’DEN ŞIKLIK MANİFESTOSU

GÜL ERGİ’DEN ŞIKLIK MANİFESTOSU

 Fransa’da moda eğitimi alan ve uzun süre tekstil-konfeksiyon sektöründe çalışan cemiyet hayatının saygın isimlerinden Gül Ergi, şık olmanın püf noktalarını anlattı. Gül Ergi, şık olmanın en temel kuralının bir kadının kendi vücut yapısını tanımak olduğunu söylüyor

İşte Gül Ergi’nin şıklık manifestosu

Şık olmak, vücut yapınızı iyi tanımak demektir.
Eğer vücudunuzu iyi keşfederseniz, alışverişinizi de en doğru şekilde yapabilirsiniz. Örneğin, büyük göğüslü kadınların straplez ya da ince askılı kıyafetler giymesi onları olduğundan daha iri ya da kilolu gösterecektir. Bunlar yerine V yakalı ürünleri seçmeliler. Bunun yanında abartılı takılar yerine göğüs üzerinde incecik ve zarif duracak bir takı tercih edilmelidir.

Saç renginize uyum sağlayın
Şıklığın en önemli kurallarından biri de kadının saç rengini doğru şekilde kullanmasıdır. Kıyafet ve aksesuar seçerken saç rengine uygun olmasına özen gösterilmelidir. Sadece “moda” diye, saçınızla uyumlu olmayan ürünlerden satın almamalısınız.

Yerine ve saatine göre giyinin
Katılacağınız davetin yeri ve saati, şıklığınızı belirlemenizde önemli bir unsurdur. Örneğin kimi zaman sabah saatlerinde bir çay partisine gitmeniz gerekirken, kimi zaman çok şık bir gece davetine katılmanız gerekebilir. Bu sebeple etkinliği saatine göre seçiminizi yapmalısınız.

Sadece kıyafetle olmaz
Şıklık sadece kıyafetle elde edilmez. Kadınlar aynı zamanda ciltlerine ya da parfümlerine de özel göstermelidirler.

Hakkında burak

Avatar

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Türkiye Altın Marka Ödülleri Sahiplerini Buldu

Türkiye Altın Marka Ödülleri Sahiplerini Buldu Halkın kalbine değen markaların ödüllendirildiği Türkiye Altın Marka Ödülleri …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.