Anasayfa / MANŞET / HEKAYAT İLK KOLEKSİYONU İLE KARŞIMIZDA

HEKAYAT İLK KOLEKSİYONU İLE KARŞIMIZDA

 Moda tasarımcısı iki kız kardeş Alia ve Abeer Oraif’in Arapça’da “Hikayeler” anlamına gelen Hekâyat markasının ilk koleksiyonu İstanbullu modaseverlerle Pera Palas’ta düzenlenen defilede buluştu. Öner Evez koreografisinde hazırlanan defilede toplam 35 parça tasarım sergilendi.

Defileye aralarında Sitare Kalyoncuoğlu, Ebru Sanver, Şule Ergüder, Buket Taşdelen, İnci Gazioğlu, Gül Erçetingöz, Bige Çalışkan, Lara Sayılgan, Özge Peker, İsmail Acar, Meltem Kazaz, Burcu Ziyal gibi isimlerin bulunduğu çok sayıda davetli katıldı. Hekayat tasarımlarını giyinen Nur Fettahoğlu, tasarımcılar Alia ve Abeer Oraif’in özel davetiyle katıldığı defilenin selamlamasına da tasarımcılar ile birlikte çıktı.

 Suudi Arabistan’ın Mekke şehrinde doğan Alia ve Abeer Oraif’in, sanata düşkünlükleri ve modaya tutkuları, çocuk yaşlarında aile fertlerine özel günlerde hazırladıkları tasarımlarla şekillendi. Çocukluklarından bu yana kurdukları tasarımcılık hayallerini Cidde Kral Abdulaziz Üniversitesi’nde aldıkları moda eğitimi ile tamamlayarak 2012 yılında Hekâyat markasını yarattılar.

Hayatın ritmini koleksiyonlarına yansıtarak yeni bir anlam kazandıran Hekâyat, hikâyeler anlamını taşıyor. Hekâyat’ın hikayesi ise tasarımcıları Alia ve Abeer Oraif’in geleneklerini ve kültürünü büyülü dokunuşlarla koleksiyonlarına yansıtmak. Hekâyat’ın kimliğini siyah renk oluşturuyor. Alia ve Abeer Oraif’i en mutlu eden siyah, koleksiyonlarda yoğun bir şekilde kullanılıyor.

Tarihi hikayelerden ve klasik aşklardan ilham alınarak tasarlanan SS 17 Cruise, Hekâyat’ın ilk koleksiyonu. Klasik ve giyilebilir sanatsal tasarımlar, moda trendlerini cesurca takip edip, stiline uyarlayan genç ve orta yaş kadınlara hitap ediyor. Couture ve semi couture tasarımlara hayat veren Hekâyat, ilk koleksiyonunu moda endüstrisinin simgesi olan ana ülkelerden biri olarak benimsedikleri Türkiye’den dünyaya açıyor.

 Sezonun önemli trendlerini tasarımlarına yansıtan Hekâyat, farklı kumaş teknikleri kullandıkları koleksiyonlarında drapelere, keskin kesimlere her zaman yer veriyor. Boncuk ve siyah kristaller, taftalar, dantel ve tülün lüks dokunuşu tasarımlarda tüm ihtişamıyla kullanılıyor. Tüm detaylar sanatı giyilebilir hale getirmek için bir araya getiriliyor. Hekâyat’ı farklı yapan şey, tarzlar arasında yaptıkları kombinler ve parçaları karıştırarak hayallere bir yolculuğa çıkarmak.

Hakkında burak

Avatar

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Machka Zarafetiyle Yeni Yılın İlk Günlerine Işıltılı Bir Karşılama

Machka Zarafetiyle Yeni Yılın İlk Günlerine Işıltılı Bir Karşılama Feminen görünümü kusursuz el işçiliği ile …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.