Anasayfa / MODA YOLU / H&M CONSCIOUS EXCLUSIVE 2017

H&M CONSCIOUS EXCLUSIVE 2017

 Çevreye duyarlı, sürdürülebilir malzemelerden oluşturulan H&M Conscious Exclusive 2017 Koleksiyonu‘nun global lansmanı Los Angeles‘ta yapıldı. Bu özel koleksiyon 20 Nisan’dan itibaren dünya çapında 160 H&M mağazasında ve online’da ,Türkiye’de ise sadece H&M Zorlu, İstinye Park ve Ankara CEPA AVM mağazalarında satışta olacak.

Los Angeles’ta yapılan lansmana Chrissy Teigen, Orlando Bloom, Hailey Baldwin, Kate Mara, Sasha Lane ve Lucky Blue Smith gibi isimlerin katılırken, kampanyanın yüzü olan ünlü süpermodel Natalia Vodanova bütün dikkatleri üzerine çekti.

H&M Kreatif Danışmanı Ann-Sofie Johansson koleksiyonu şöyle yorumluyor: ” Conscious Exclusive hayal etmek, hem karakterli hem güzel parçaları yaratmak için bir fırsat. Tıpkı BIONIC® ile yarattığımız plise elbise gibi, sürdürülebilir malzemelerle nelerin mümkün olduğunu görmek büyüleyici.’’

Conscious Exclusive kadın koleksiyonundaki her bir parça, baharın tazeliğini ve sürdürülebilirliğin ruhunu içeriyor. Koleksiyondaki aksesuarlar da tamamı deniz kenarlarındaki atıklardan geri dönüştürülerek üretilen balıkçı ağından çanta ve geri dönüştürülmüş camdanüretilen sıra dışı küpeler gibi sürdürülebilir seçenekler sunuyor.

Conscious Exclusive, H&M’in daha sürdürülebilir bir gelecek hedefinin temel bir parçası. H&M’in bütün ürünleri içerisinde bugün yüzde 26’lik bir kısım çevreye duyarlı malzemelerden üretiliyor ve bu oranın her yıl arttırılması amaçlanıyor. H&M, 2020 senesi itibariyle kullandığı tüm pamukların yüzde 100’ünün sürdürülebilir olmasını hedefliyor.

Hakkında burak

Avatar

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Levi’s İlkbahar/Yaz 2020 Sezonunda Kaliforniya ile Fas’ı Buluşturuyor

Levi’s® Made & Crafted® Koleksiyonu, İlkbahar/Yaz 2020 Sezonunda Kaliforniya ile Fas’ı Buluşturuyor Yumuşak, nötr çöl …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.