Anasayfa / EKO-MODA / İKONİK DENİMLERE YENİ HAYAT: LEVI’S İŞ BİRLİĞİ İLE UPCYCLED BY MIU MIU

İKONİK DENİMLERE YENİ HAYAT: LEVI’S İŞ BİRLİĞİ İLE UPCYCLED BY MIU MIU

Geçmişte giyilen ve sevilen Levi’s denimler, Miu Miu bakış açısıyla yeniden hayal edildi; ömrü uzatıldı, tazelendi ve yenilendi.


İkonik giysilerin bir nevi kutlaması olan bu proje, 1980’lerden ve 1990’lardan kalma vintage MADE IN USA erkek 501 jean’ler ve Trucker ceketlerini içeriyor. Amerikan işçi kıyafetinden doğan ve 1950’lerin ortalarından itibaren genç baş kaldırısının sembolü olan bu ikonik parçalar, Miu Miu tarafından erkeklik ve kadınlık arasındaki oyunla özelleştiriliyor, kişiselleştiriliyor ve aynı zamanda özgür ruhlu Miu Miu kadınını hedef alıyor. Vintage denim, anında göze çarpan Miu Miu kristalleri, incileri, çiçekleri ve tümüyle işlemeli Art Deco’dan ilham alan oymacılık motiflerine bezenirken, kabarık kollar ve cesur deri yamalar el işçiliğiyle süsleniyor. Uyluğa kadar kesik jean’ler fildişi rengi ipek saten kıvrımlarıyla tamamlanırken, Trucker ceketler büyük boy beyaz dantel yakalarla süsleniyor. Yaratıcı ve ilham verici olan bu koleksiyondaki hiçbir parça aynı değil.

Levi’s ile iş birliğiyle Upcyled by Miu Miu koleksiyonu Mayıs ortasında London Selfridges ve Shanghai IAPM’de ilk defa tanıtılacak. Ardından koleksiyon çevrimiçi olarak miumiu.com’da, dünya çapında ise 18 seçkin Miu Miu mağazasında ve Dover Street Market Los Angeles’ta satışa sunulacak.

Hakkında Moda Tava

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Mama Luma Snow Moon Koleksiyonuyla kışa özel şıklık

Mama Luma Snow Moon Koleksiyonuyla Kışa Özel Şıklık Özel Baskılar, Yıldızlar Ve Tüylerin Uyumu Ön Planda

Lüks çocuk giyimin trend markası Mama Luma, kış mevsimine yönelik Snow Moon koleksiyonunda özel tasarımları …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.