Anasayfa / EKO-MODA / IVANA İMZAYI ATTI!

IVANA İMZAYI ATTI!

 Spor giyim markası Freddy, özel bir koleksiyonu için Türkiye’de ünlü model İvana Sert ile anlaştı.Koleksiyon, yıl sonunda Freddy mağazaları ve internet üzerinden Türkiye’de satışa sunulacak.

Ivana Sert, İtalyan spor giyim markası Freddy için özel bir koleksiyon hazırlıyor. Ivana Sert For Freddy Koleksiyonu içerisinde, hem spor aktivitelerinde hem de günlük yaşamda kullanılabilecek nitelikte tayt, tişört, ceket, büstiyer gibi parçalar yer alacak.

Bu işbirliği fikri, Freddy markasını Türkiye’ye getiren Neo Trend tarafından geliştirildi. İtalyan firmasının yöneticilerinin onayını aldıktan sonra da proje hayata geçirildi. Ivana Sert ve Freddy’nin tasarım ekibi ortak bir paydada buluşarak tasarım aşamasını tamamladı. Koleksiyon, Freddy’nin fonksiyonel ve şık İtalyan DNA’sını, Ivana Sert’in iddialı tarzıyla harmanlamayı hedefliyor.

Mayıs ayında atılan imzaları ancak açıklaması bugüne bırakılan koleksiyon ve işbirliği konusunda Ivana Sert şunları söyledi. “İtalya’da keşfettiğim bir markaydı Freddy. O tarihte arayıp da bulamadığım şık ve feminen spor modelleri Freddy’de buldum. Daha sonra markanın Türkiye pazarına girdiğini duydum. Ardından bana böyle bir teklifle geldiklerinde tereddütsüz kabul ettim. Spor’un benim hayatımın ayrılmaz bir parçası olması da bu kararımda etkili oldu.”

 Ivana Sert For Freddy Koleksiyonu iki farklı seriden oluşacak. Birincisi lüks, ikincisi spor parçalardan meydana geliyor. Her iki koleksiyon da moda bakış açısıyla hazırlanmış olacak. Sıkıcı, sıradan, piyasada görmeye alışık olduğumuz modeller olmayacak. Yeni koleksiyon, feminen dokunuşlarla öne çıkıyor. Farklı şeyler peşindeyiz.

Markayı Türk tüketicilerle buluşturan Neo Trend bünyesinde Freddy Türkiye Genel Müdürü olarak görev yapan Tuğçe Akbulut ise şunları söylüyor: “İtalya ve Türkiye ekibi olarak güçlü yanlarımızı bu koleksiyonda birleştiriyoruz. Aynı zamanda lisansör ülke olduğumuz için, üretim ve tedarik gücümüzü ortaya koyuyoruz. İtalya bize yaratıcı tasarım gücü ile destek sağlıyor. Ivana da kendi özgün dokunuşları ile ürünlerimizi son haline getiriyor. Bu kaliteli işbirliği ile çok iyi sonuçlar alacağımıza eminiz.”

Koleksiyon, Freddy’nin İstanbul’da Capacity, Maltepe Park, Marmara Park, Venezia; Bursa’da Kent Meydanı; Mersin’de Mersin Forum ve Gaziantep’te Prime Mall AVM’lerindeki mevcut mağazalarında ve yeni açılacak olan mağazalarında Aralık 2016’da satışa sunulacak. Freddy’nin web sitesi ve diğer tanınmış e-ticaret sitelerinden de ürünlere ulaşmak mümkün olacak.

 Neo Trend Hakkında

Neo Trend, 2015 yılında tekstil sektörünün deneyimli ismi Kazım Akbulut tarafından kurulmuştur. Endüstri mühendisi olan ve 1985’ten bu yana sektörde aktif olarak yer alan Akbulut, Avrupa’daki her ülkeye ve neredeyse tüm büyük markalara üretim yapan Akbulut Tekstil ile Türkiye’deki en büyük 500 şirket arasına girmiştir. INTERSPORT, Marks & Spencer, Reebok, Converse, Ted Baker, Roxy, Joop, Fat Face, White Stuff, Laura Ashley, Marina Yachting, Olsen, Ben Sherman, Jack Wills gibi markalara üretim yapan şirket, 2009’da Hummel markasını Türkiye’ye getirmiş ve 6 yıl içinde sağladığı başarı neticesinde Hummel Türkiye operasyonunun Hummel Global’e satışını gerçekleştirmiştir. 40 kişilik bir ekiple kurulan Neo Trend, dünyanın en büyük spor markalarından biri oldu. Çin merkezli Anta ve İtalyan dizayn spor giyim markası Freddy ile spor giyim sektöründeki deneyimini Türkiye pazarında sürdürmekte.

Hakkında burak

Avatar

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

3 YIL SONRA EVE DÖNÜYOR

Moda sektörünün çok yakından takip ettiği ‘modest fashion’daki en son global trendler ve yenilikler, 20 …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.