Anasayfa / MODA YOLU / LONDRA’DA MUHAFAZAKAR MODA RÜZGARI

LONDRA’DA MUHAFAZAKAR MODA RÜZGARI

 Modanisa London Modest Fashion Week kapsamında dünyanın çeşitli yerlerinden gelen 26 tasarımcı, en yeni koleksiyonlarını Modanisa Londra Muhafazakâr Moda Haftası’nda sergiledi.

Ünlü London Ritz otelde verilen resepsiyonun ardından Batı Londra’da şehrin simgesi olan mekânlardan Olympia’da gerçekleşen defilelerde İngiltere’den Pillar, Saiqa Majeed ve Farrah Naaz; Türkiye’den Mayovera, Selma Sarı ve Refka; Malezya’dan Nourish Kareem ve Aidijuma; Amerika’dan Fllumae ve Norveç’ten Helena Latifi gibi saygın markalar “Modanın Zarafetini Sahiplen” sloganıyla yeni koleksiyonlarını podyuma taşıdılar.

Dünya’nın ilk tesettürlü mankeni

ABD’de burkini ile katıldığı Minnesota güzellik yarışmasıyla adını duyurduktan sonra dünyanın en ünlü modellerinin ajansı IMG ile kontrat imzalayarak gündeme oturan dünyanın ilk tesettürlü modeli Halima Aden, Mayovera burkini, Som Fashion ve Minel Aşk’ın tasarımı abiye bir elbise ile podyuma çıkarak Modanisa Londra Muhafazakâr Moda Haftası’nın açılışını yaptı. Yakın zamanda Milano Fashion Week, Kanye West ve Max Mara için defilelerde boy gösteren Somali asıllı Amerikalı model, podyumdan indikten sonra hayranlarının büyük ilgisiyle karşılaştı.

Mariah Idrissi, Nabiilabee, Leena Asad ile Türkiye’den Zehra Özkaymaz, Sena Sever, Esra Seziş Kiğılı, Minel Aşk gibi dünyanın önde gelen muhafazakâr moda blog yazarları da Muhafazakâr Moda Haftası’nın konukları arasında yer aldı. Program, Modanisa tarafından Think Fashion’dan muhafazakâr moda danışmanları Özlem Şahin, Franka Soeria ve yerel partner Muslim Lifestyle Show ile ortaklaşa hazırlandı.

Think Fashion’dan Franka Soeria, “Modanisa Londra Muhafazakâr Moda Haftası’nda muhafazakâr modanın ne kadar çeşitli olduğunu gördük. Bu yetenekleri sergileyebildiğimiz için çok memnunuz ve gelecekteki Muhafazakâr Moda Haftaları’nda da yeni yetenekleri ve görünüşleri ortaya çıkarmak için sabırsızlanıyoruz.” derken Modanisa CEO’su Kerim Türe de “Modanisa’nın varoluş sebebi, muhafazakâr giyimi tercih eden tüm hanımların, inançları doğrultusunda taviz vermeden şık olmaları için daha fazla seçenek sunarken ülkemizin moda tasarımı ve üretimindeki gücünü tüm dünyaya tanıtabilmek. Şimdi dünyadaki en önemli moda başkentlerinden Londra’da Türk muhafazakâr moda tasarımcılarımızı dünya vitrinine taşıdık. Önümüzdeki on yılda muhafazakâr modanın ana akım moda tarzlarından olacağına, ülkemizden dünyaca bilinen muhafazakâr moda tasarımcılarının çıkacağına gönülden inanıyoruz.” dedi.

Muhafazakâr moda yeni ama büyüyen bir sektör. 2015-2016 Küresel İslami Ekonomi raporuna göre 230 milyar dolar değerindeki bu sektörün 2017 yılı itibariyle 327 milyar dolara çıkması bekleniyor.

Hakkında burak

Avatar

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Levi’s İlkbahar/Yaz 2020 Sezonunda Kaliforniya ile Fas’ı Buluşturuyor

Levi’s® Made & Crafted® Koleksiyonu, İlkbahar/Yaz 2020 Sezonunda Kaliforniya ile Fas’ı Buluşturuyor Yumuşak, nötr çöl …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.