Anasayfa / MODA YOLU / MODA HAFTASINDA DOĞU EKSPRESİNDE CİNAYET

MODA HAFTASINDA DOĞU EKSPRESİNDE CİNAYET

Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul kapasımında düzenlenen defileler sergilenen kıyafetler kadar, seçilen mekanlarla da dikkat çekiyor. LUG VON SIGA İlkbahar /Yaz 2017 defilesi de bunlardan biriydi. Tarihi Pera Palas Hotel’de gerçekleştilen defileye ilgili büyüktü

Doğu Ekspresinde Cinayet

Agatha Christie’nin eşsiz kişiliği ve zekası LUG VON SIGA’nin güçlü ve olağanüstü kadınlara ithaf ettiği koleksiyon serisinin sonuncusu olan İlkbahar/Yaz 2017 koleksiyonuna ilham verdi. Serinin bir önceki bölümü olan Sonbahar/Kış 2016 Koleksiyonu güçlü ve cesur Frida Kahlo’nun İstanbul’da yasadığı romantizmi, kültürlü ve modern hayatını konu alıyordu.

El işçiliğini günümüzde halen başarıyla kullanan, ve bu kullanımı olağanüstü ve vizyoner karakterler yoluyla tasarımlarına yansıtan kreatif direktör ve kurucu Gül Ağış, LUG VON SIGA İlkbahar/Yaz 2017 Koleksiyonu için Agatha Christie’yi bir kez daha İstanbul’a getirdi ve 11 Ekim Salı günü Pera Palas Hotel’in etkileyici atmosferinde “Agatha İstanbul’da” koleksiyonunu sergiledi.

1926 yılında esrarengiz bir şekilde ortadan kaybolduktan sonra kendisinden on bir gün haber alınamayan ve Pera Palas’in 411 numaralı odasında seneler sonra anahtarı bulunan gizemli Agatha Christie’den ilham alan LUG VON SIGA’nın bu benzersiz koleksiyonu ile kadınının eşsizliği ve cesur karakteri vurgulandı. “Konstantinople” adının yerini İstanbul’a bıraktığı 1930’ları andıran sofistike baskılar, detaylı nakışlar, doğal kumaşlara dikilmiş akan derin V yaka siluetler koleksiyonda öne çıkanlar arasında.

Modern siluetler ve ince süslemeler ile birlikte her parça kendi gizemini ve LUG VON SIGA’nın zengin kültürel geçmişini yansıttı.

Defilede makyaj NARS Cosmetics’e, saç ise Studio Mandy Guerin’e ait. Defilenin kreatif danışmanlığı Bige Ökten, styling ise Hakan Bahar imazasını taşıyor. Koreografisini ise Öner Evez üstlendi.

Hakkında burak

Avatar

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Levi’s İlkbahar/Yaz 2020 Sezonunda Kaliforniya ile Fas’ı Buluşturuyor

Levi’s® Made & Crafted® Koleksiyonu, İlkbahar/Yaz 2020 Sezonunda Kaliforniya ile Fas’ı Buluşturuyor Yumuşak, nötr çöl …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.