Anasayfa / MODA YOLU / MUHAFAZAKAR MODA HAFTASI İÇİN GERİ SAYIM

MUHAFAZAKAR MODA HAFTASI İÇİN GERİ SAYIM

 Dünya muhafazakâr modasının tanınmış isimlerini bir araya getirecek olan İstanbul Modest Fashion Week (IMFW) için geri sayım başladı. Modanisa’nın ana sponsorluğunda 13-14 Mayıs’ta Haydarpaşa Garı’nda gerçekleştirilecek organizasyon dünyanın dört bir yanından moda tutkunlarını ağırlayacak

Modanisa Yönetim Kurulu Başkanı Kerim Türe, “Dünya İslami Ekonomi Raporu’na göre 25 global site arasında dünyanın 1 numaralı İslami moda e-ticaret sitesiyiz. Sektöre baktığımızda, 2014 yılında İslami moda sektörünün harcamasının 230 milyar dolara ulaştığı ve dünya moda piyasasının %11’ini oluşturduğunu görüyoruz. 2015 yılında yayınlanan Küresel İslami Ekonominin Durumu (GIES) raporuna göre de sektörün daha da büyüyerek 2020 yılına kadar 327 milyar olması öngörülüyor. Modanisa  olarak muhafazakâr giyimi tercih eden kadınları son moda ile buluşturmaya devam etmeyi ve sektördeki öncü rolünü sürdürmeyi hedefliyoruz. Kadınlara 30 bini aşkın ürün sunuyor; 300 marka ve 30 tasarımcı ile çalışıyoruz. Bu uluslararası deneyimimizi şimdi de Istanbul Modest Fashion Week’e aktarıyor, organizasyonun ana sponsorluğunu üstleniyoruz” dedi.

 İstanbul’da muhafazakar giyim konusunda en prestijli organizasyona ön ayak olmak için IMFW Komitesi’nde aktif rol üstlendiklerini söyleyen Türe ” Aynı zamanda organizasyonun ana sponsoru olduk. En güçlü tasarımcıları ve modaya yön veren kanaat önderlerini ağırlayacak olan Istanbul Modest Fashion Week’in, tasarımcı ve fenomenler arasında yeni işbirlikleri ve fikirlere ilham vermesini umuyoruz” diye konuştu.

Istanbul Modest Fashion Week, 13-14 Mayıs 2016 tarihleri arasında, doğunun son, Asya’nın batıya açılan ilk noktası Haydarpaşa Garı’nda dünya modasının öncülerini biraraya getirecek. Istanbul Modest Fashion Week’in kapsamının yanı sıra, konukları da oldukça heyecan verici görünüyor. İsveç merkezli tasarımcı Iman Aldebe, Birleşik Arap Emirlikleri’nden Annah Hariri, Endonezya’dan Anniesa Hasbuan ve Türk moda dünyasının lider isimlerinden Hatice Gökçe gibi dünyanın takip ettiği birçok isim etkinlikte koleksiyonlarını moda severlerle buluşturacak.

 Etkinliğin diğer önemli katılıcımları, modaya yön veren ünlü fenomen ve kanaat önderleri de dünya modasını konuşmak üzere İstanbul’da olacak. İngiltere merkezli moda fenomeni Dino Tokio, birçok global markanın muhafazakar koleksiyonunun defilesinde yer alan ünlü model Mariah İdrissi, Kuveyt’li kanaat önderi Fatema Al Awadhi ve birçokları, tasarımcı ve marka direktörleriyle bir araya gelerek ‘Global çapta muhafakazar moda markası nasıl olunur?’ üzerine Istanbul Modest Fashion Week’te konuşacaklar.

10.000’den fazla katılımcının beklendiği organizasyon, Haydarpaşa Garı’nın etkileyici atmosferinde defileler, tasarımcı stantları, atölye çalışmaları ve konferanslarda moda severleri bir araya getirecek. Katılımcılar dünyaca ünlü isimleri yakından tanıma şansını elde ederken, moda endüstrisinin büyük oyuncuları için yepyeni pazarlara erişimin ilk adımları atılacak.

BİLETLER 19 TL

Istanbul Modest Fashion Week ücretsiz davetiyeleri, Modanisa müşterilerine nisan ayı boyunca iletilecek. Organizasyonun indirimli erken dönem biletleri ise istanbulmodest sitesinde satışa çıktı. Etkinlik biletlerinin ön satış fiyatları 19 TL’den başlıyor.

 

 

Hakkında Modatava

Modatava

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Levi’s İlkbahar/Yaz 2020 Sezonunda Kaliforniya ile Fas’ı Buluşturuyor

Levi’s® Made & Crafted® Koleksiyonu, İlkbahar/Yaz 2020 Sezonunda Kaliforniya ile Fas’ı Buluşturuyor Yumuşak, nötr çöl …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.