Anasayfa / EKO-MODA / PENTİ’DEN AİLE İÇİ ŞİDDETE SON!

PENTİ’DEN AİLE İÇİ ŞİDDETE SON!

Penti’nin son yıllarda Türkiye’de kadına yönelik artan şiddet olaylarına dur demek ve bu sorunla ilgili farkındalığı artırmak amacıyla her yıl düzenlediği ‘Aile İçi Şiddete Son’kampanyasının bir yenisi daha hayata geçti. Geçtiğimiz yıllarda, her biri kendi alanında popüler 8 ünlü isimle bir araya gelerek çorap tasarlayan Penti, bu çoraplardan elde ettiği geliri şiddete maruz kadınların psikolog ve hukuksal yardım alabileceği “Aile İçi Şiddet Acil Yardım Hattı”na bağışlamıştı. Ses getiren kampanya, duyarlı birçok kişiyi harekete geçirmiş ve kampanyaya destek vermesini sağlamıştı.

Penti bu yıl da ‘Aile İçi Şiddete Son’ dedi ve 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü’ne özel olarak, Fulya Can’ın tasarladığı ‘mandala’ desenli çantaları satışa sundu. Penti’nin bu seneki ünlü yüzü ATİYE’nin de gönüllü olarak destek verdiği proje için tasarlanan çantaların satışından elde edilecek gelir, Türkiye Kadın Dernekleri federasyonu tarafından işletilen “Aile İçi Şiddet Acil Yardım Hattı”na bağışlanacak.

Penti, şiddete karşı duruşunu ‘Turuncu Vitrin’ ile de destekledi. Birleşmiş Milletler’in şiddete karşı ‘turuncu’ farkındalık çağrısına 25 Kasım günü turuncuya boyadığı vitrinleriyle eşlik eden Penti, #ŞiddeteDurDe hashtag’iyle de sosyal medyada farkındalık sağlıyor.

Atiye’den Tam Destek

Penti’nin bu yıl ki reklam yüzü Atiye projeye tam destek vererek; “Şiddetin her türüne özellikle de kadına ve çocuğa yönelik şiddete karşı olmam ve bu konuda oldukça duyarlı olmam nedeniyle projeye gönüllü olarak destek verdim” diyor ve şunları ekliyor: “Kadına, çocuğa yönelik şiddetle mücadele ederek üstümüze düşen görevi yerine getirmeliyiz. Bu tür projelerin daha da artırılarak hayata geçirilmesi ve bireysel olarak bu tür kampanyalara destek verilmesi gerektiğini düşünüyorum.”

Hakkında Modatava

Modatava

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

GAP’TEN % 50 KIŞ İNDİRİMİ

Gap, yeni yılda ikonik parçalarla dolu yepyeni bir gardırop isteyenleri %50’ye varan indirim ile karşılıyor. …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir