Anasayfa / EKO-MODA / SAMİ SAVATLI’NDAN ÇOK FARKLI BİR KONSEPT

SAMİ SAVATLI’NDAN ÇOK FARKLI BİR KONSEPT

EDIDA ödüllü tasarımcı tasarımcı Sami Savatlı artık Maçka’daki yeni adresi Content İstanbul’da.

Tasarımı her yönüyle ele alarak, sanatla mimariyi harmanlayan Sami Savatlı, gerçekleştirdiği başarılı ev, ofis ve restoran projelerinin ardından şimdi de Content İstanbul  çok farklı bir konsepte ile az dekorasyon ve sanat meraklılarının karşısında.

Sami Savatlı tarafından yeniden yorumlanarak modernize edilmiş, Türkiye’nin en özgün değerlerinden biri olan bakır, pirinç ve bronz işleri,tamamı el yapımı olarak hazırlanmış bir aksesuar koleksiyonu ile Content İstanbul’daki yerini almış. Savatlı’nın bu girişimi aynı zamanda yıllarını bu zanaat dallarına adamış birbirinden değerli ustalara saygı niteliğinde.

Sami Savatlı’nın kendi imzasını taşıyan mobilyaların ve aksesuarların yanı sıra çeşitli tasarımcıların ve sanatçıların Content İstanbul için yarattığı aksesuar, resim, heykel çalışmalarının da yer alacağı mağaza farklı seçenekler arayan dekorasyon severlere zengin bir dünya sunuyor.

Sami Savatlı Hakkında

ODTÜ Endüstriyel Tasarım Bölümü mezunu Sami Savatlı, ağırlıklı olarak restoran projeleri olmak üzere, mekan ve ürün tasarımcısı olarak sektörde bilinen pek çok ünlü markayla çalıştı. Son dönemin popüler mekanlarından Mitte Karaköy’ü tasarlayan Sami Savatlı’nın yaşam verdiği diğer mekanlar arasında La Boom Emirgan, Next Door Sushi, Çengelköy Abdullah Ağa Yalısı, Çubuklu 29, 3. kuşak kahve zinciri Espresso Lab, Kuveyt Sütiş, Riyadh Lokma Restaurant, DutyFree merkez ofisi gibi farklı projeler yer alıyor. Daha çok mekan tasarımları ile tanınan Sami Savatlı, Cem Yılmaz, Bodrum Mandarin evi gibi farklı pek çok ev ve rezidans projesine de imza attı.

Hakkında Modatava

Modatava

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

DISNEY TASARIMLI GÜNEŞ GÖZLÜKLERİ

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.