Anasayfa / MAGAZİN / TANRI ALLAH’IN NERESİNDE

TANRI ALLAH’IN NERESİNDE

Murat Tulga Buyruk tasavvuf felsefesi ile kuantum düşünce sistemini birleştiriyor

Murat Tulga Buyruk, 1985 yılında geçirdiği bir kaza nedeniyle üç buçuk ay komada kalır. Doktorların artık umudunu kestiği bir anda yaşama tutunmayı başaran Buyruk, o günden sonra bambaşka bir boyuta açar gözlerini. Kafasında dönüp duran cevaba acıkmış sorular onu araştırmaya iter. Araştırmaları sırasında birçok önemli ismin rahle-i tedrisinden geçer ve sonunda Allah’la kainatın ve hatta kuantumun gizlerine açılan kapılara düşer yolu. Anladıklarını anlattığı “Tanrı Allah’ın Neresinde?” kitabı, günümüzde inançla ilgili çarpıtılan gerçekleri ve evren olarak adlandırılan hologramı anlatmakta.

Hakikat insanın özünde
“O güne kadar var olduğunu sandığım varlıkların aslında bir varlıkları olmadığını anlamamdı HAYRET…

Düşüncelerimin temelinde ALLAH adını koyduğum bir Tanrım olduğu sürece gerçeği göremeyecektim. Hayalimdeki Tanrı beni ölüm sonrası yargılayacak, cennetine veya cehennemine gönderecekti. Tanrı ve Allah’ı aynı şey zannetme yanılgısı içindeydim. İnsanlık var olduğundan beri hep Tanrılar olmuştu ama Allahlar olmamıştı; oysa gerçekte sadece Allah vardı ve O’ndan başka hiçbir şey yoktu. Allah adı ile işaret edilen he pimizin özündeydi ve hakikatimizi oluşturmaktaydı. Bundan sonra ne zaman Allah adını duysam, o kelimenin anlamını dışarıda değil içimde, özümde anlamaya çalıştım” diyen yazar Murat Tulga Buyruk, tasavvuf penceresinden bakarak kuantum düşünce sisteminin derinliklerine iniyor; buyruk, varlık, yokluk, hiçlik, sonsuzluk ve evren kavramları ile tasavvufun ve kuantum düşüncesinin izlerini sürüyor.

Tasavvuf felsefesi ve kuantum

30 yıla yakın aralıksız sürdürdüğü tasavvuf felsefesi ve bilimsel okuma yapan yazar Buyruk hayata, evrene ve Allah kavramına ilişkin araştırmaları sırasında birçok önemli ismin rahle-i tedrisinden geçti. 2000’li yılların ortalarında kuantum düşünce sistemi dünyada yeni yeni hareketlenirken, İsviçre Lozan’da evrenin enerjisi olan Prana’yı (süptil enerji) kullanma sanatını öğrendi. 2004 yılında kuantum fiziği ve bununla bağlantılı olarak kuantum düşünce sistemini kullanma sanatıyla ilgili eğitim alan Buyruk tasavvuf felsefesi ve kuantum düşünce sistemini birleştirdiği “Tanrı Allah’ın Neresinde?” kitabının en basit tanımıyla kişinin kendi özüne yolculuğu olduğunu da sözlerine ekliyor.

‘Tanrı Allah’ın Neresinde?’ adlı kitabının altıncı baskısı gerçekleşen Murat Tulga Buyruk okurları ile D&R Zorlu Center’daki imza gününde bir araya geldi.

Hakkında burak

Avatar

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Türkiye Altın Marka Ödülleri Sahiplerini Buldu

Türkiye Altın Marka Ödülleri Sahiplerini Buldu Halkın kalbine değen markaların ödüllendirildiği Türkiye Altın Marka Ödülleri …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.