Anasayfa / EKO-MODA / TEKSTİL VE TASARIM ÖĞRENCİLERİ İÇİN BÜYÜK FIRSAT

TEKSTİL VE TASARIM ÖĞRENCİLERİ İÇİN BÜYÜK FIRSAT

 Uludağ Tekstil İhracatçıları Birliği-UTAB tarafından, genç yetenekleri sektöre kazandırmak ve sektörün gelişimine katkı sağlamak amacı ile bu yıl yedincisi düzenlenecek olan “Türkiye Ev Tekstili Tasarım Yarışması” için geri sayım başladı. Ön eleme sonrasında final elemesine katılmaya hak kazanan eserler belli oldu.

Ön eleme sonrasında final elemesine katılmaya hak kazanan tüm eserlerin bilgilerine yarışmanın web sitesi üzerinden ulaşmak mümkün. ‘‘Yaşamın içindeki işlevsel ve estetik farkındalık’’ teması kapsamında yarışacak olan yarışmacıları cazip ödüller bekliyor.

Süreç nasıl işliyor?

Ürün Tasarımı Kategorisi’ne ev tekstili ürün tasarımları içeren projeleri ile katılan öğrencilerden ilk üç ödüllendirilecek. En İnovatif Ürün Kategorisi’ne başvuran öğrenci ve profesyonel yarışmacılar arasından yapılacak değerlendirmede ise “En İnovatif Ürün” başlıklı ödül ile bir kişi ödüllendirilecek.

Öğrenci ve profesyonellerden oluşan yarışmacıların; ürün tasarımı kategorisi ve en inovatif kategorisi olmak üzere iki farklı kategoride yarışabileceği ve teması ‘‘Yaşamın içindeki işlevsel ve estetik farkındalık’’ olan yarışmada ürün tasarımı kategorisi için, birincilik ödülü 10.000 TL, ikincilik ödülü 7.500 TL, üçüncülük ödülü 5.000 TL ve en inovatif ürün için 10.000 TL olmak üzere para ödülleri verilecek.Para ödüllerinin yanı sıra ödül kazanan dört finalistten; Ekonomi Bakanlığı mevzuat şartlarını sağlayan başvurular arasından uygun görülen iki kişiye Ekonomi Bakanlığı’nın desteğiyle tasarım konusunda en fazla iki yıl süreyle yurt dışında eğitim imkanı da sağlanacak.
Yarışma hakkında detaylı bilgiye www.evtekstiliyarismasi.com adresinden ulaşılabiliyor

Hakkında burak

Avatar

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

3 YIL SONRA EVE DÖNÜYOR

Moda sektörünün çok yakından takip ettiği ‘modest fashion’daki en son global trendler ve yenilikler, 20 …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.