Anasayfa / MODA YOLU / 2017/2018 DERİ MODASI

2017/2018 DERİ MODASI

 Alleather-IDF İstanbul Deri Fuarı, 1-3 Şubat 2017 tarihlerinde düzenlenecek. Modaya yön veren trendlerin buluşma platformu olarak konumlandırılan fuarda moda, tasarım ve stil dünyasına online bilgi, araştırma ve trend analizi sağlayan global bilgi servislerinden Londra merkezli WGSN de Şubat’ta en son trendleri anlatacağı bir seminer düzenleyecek.

Türkiye’nin en büyük deri fuarı Alleather-IDF İstanbul Deri Fuarı İnovasyon ve Trend Alanı’nının tasarım ve düzenlemesi Deri Giysi Tasarımcısı Feyza Aktulga ve Tasarımcı Zuhal Canyurt tarafından birlikte tasarlandı. Deri ve deri ürünleri alanında 12 yüzyıla dayanan köklü bir geçmişe sahip Türk deri sektörünün giyim ve aksesuarda 2017 ve 2018 yılına dair en yenilikçi, moda ve trend ürün ve tasarımlarını Alleather-IDF İstanbul Deri Fuarı’nda sergileyeceklerini belirten Feyza Aktulga ve Zuhal Canyurt, Trend Alanı’nın, ‘Saf Minimal’, ‘Asya Bahçesi’, ‘Sanat Efekti’, ‘Genç Hisset’ ve ‘Yeni Doğu’ konseptlerine sahip 5 bölümden oluşacağını ifade ettiler.

Yeni Tasarım Trençkotlar

Deride 2017 yılı modasını,’Saf, minimal ve safari tarzın hakim maceracı bir ruha sahip’ olarak özetleyen Deri Giysi Tasarımcısı Feyza Aktulga, sezon kıyafetlerinde doğal renk yüzeylerinin ve otantik görünüm sağlayan deri detayların moda olduğuna dikkat çekiyor. Deri giyim ve deri aksesuarın tercihlerinin kadınlara saf ve minimal bir güzellik sunarak doğal bir görünüm kazandırdığını belirten Aktulga’ya göre; kadınlar bu yıl, toprağın tonları olan taba, kahve ve altın renklerde yeni tasarım trençkotlara bürünecekler.

Deride Yeni Trend: Toprağın Renkleri

Alleather-IDF Trend Alanı’na dair ipuçları veren Tasarımcı Zuhal Canyurt ise bu sezon deride, toprak tonları kahve, krem ve altın tonlamaları ile birlikte doğal yeşil ve otantik desenleri içinde barındıran doğal iplerin ilham verdiği pastel naturel tonların kullanıldığını söyledi. Canyurt, pudra tonları, doğal ten renginden esinlenilmiş tonlamalar ve somon rengi ile pastel huzur mavisi ve kırmızı ile kremit rengiyle karışan yeni mor tonlamaların trend olacağını ve derinin vazgeçilmez klasiği siyah rengin zamansız olarak moda olmaya devam edeceğine vurgu yaptı.

Genç Yeni Nesil Kısa Deri Ceketleri tercih ediyor

Değişimin farkında olan ve yeniliği gelişim olarak gören genç yeni nesil modaseverler, 2017 de kısa deri ceketler ve renkli yüzeylerle şık görünüm kazanırken, pratik ve rahat kesimleri tercih edecekler. Yeni sezonda triko, kumaşın ve derinin birlikte kullanıldıği rahat, hafif ve uzun formlarda tasarlanlanan kıyafetler, şık kadınların vazgeçilmezi olacak. Stil sahibi deri tutkunları, her konbine uygun deri bir kemer, çanta, eldiven, deri aksesuarlı kolye veya bileklik gibi ayrıntılar ile genç ama sofistike bir şıklıklerini tamamlayacaklar.

Hakkında burak

Avatar

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Levi’s İlkbahar/Yaz 2020 Sezonunda Kaliforniya ile Fas’ı Buluşturuyor

Levi’s® Made & Crafted® Koleksiyonu, İlkbahar/Yaz 2020 Sezonunda Kaliforniya ile Fas’ı Buluşturuyor Yumuşak, nötr çöl …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.