Anasayfa / SAĞLIK / 30 DAKİKADA AMELİYATSIZ GENÇLEŞİN

30 DAKİKADA AMELİYATSIZ GENÇLEŞİN

Zamanın ciltte yol açtığı en önemli değişiklikler; kırışıklıklar, yanaklar, ağız çevresi ve gözaltında sarkmalar ile dudaklarda incelme şeklinde görülmektedir. Ciltte estetik ve genç bir görünüm sağlanması, kırışıklık ve sarkmaların düzeltilmesi, eksilen hacmin geri kazandırılması için tercih edilen ameliyatsız yöntemlerin başında dolgu uygulamaları gelmektedir. Memorial Antalya Hastanesi Dermatoloji Bölümü’nden Uz. Dr. Lütfiye Çoban, dolgu uygulamaları hakkında bilgi verdi.

Yüz ve dekolte bölgesinde estetik görünüm sağlıyor

Dolgu uygulaması ile burun kanatlarından ağıza doğru uzanan derin kırışıklık ve çökmeler, ağız kenarındaki sarkmalar başarılı bir şekilde düzeltilmektedir. İnce dudakların kalınlaştırılması, elmacık kemikleri ve çenenin belirginleştirilmesi, burun hatlarının düzeltilmesi ve burun ucunun kaldırılması da dolgu uygulamaları ile mümkün olmaktadır. Dolgu uygulamalarıyla; mimikle ortaya çıkan kaş arası ve alın çizgileri giderilmekte, gözaltı çukurları doldurulabilmekte, yüz ve dekolteye genel nem kazandırılabilmektedir.

Doğal dolgu maddeleri kullanılıyor

Estetik amaçlı dolgu uygulamalarında; hazır dolgu maddeleri ya da kişinin yağ veya kıkırdak dokusundan elde edilen doğal maddeler kullanılmaktadır. Özellikle küçük alanlarda pratik olması bakımından hazır dolgular daha çok tercih edilmektedir. Hazır dolgular sıklıkla, hyaluronik asit içeren özelliktedir. Hyaluronik asit deride doğal olarak bulunan, deriye nem ve elastikiyet veren polisakkarit+ yapısında bir maddedir. Bu madde yaşla birlikte azalır. Hyaluronik asit, kıvamlı yapısı ve su tutma kapasitesi nedeniyle enjekte edildiği bölgeye hacim verir; çökme, sarkma ve kırışıklık görünümünü ortadan kaldırır.

Genç bir görünüm için yalnızca yarım saat

Dolgu enjeksiyonu, ortalama 30 dakika süren pratik bir uygulamadır. Lokal anestezik kremler veya l enjeksiyonlar ile sağlanan hafif bir anesteziden sonra yapılır. Yarım saat kadar süren ve etkisi hemen ortaya çıkan uygulama sonrası, o bölgede gözle görülür bir değişim olur. Kullanılan dolgu malzemesine ve kişinin yapısına bağlı olarak 6-18 ay içerisinde etkisi sonlanır. Özellikle yüzde, yanakta veya iki kaş arasında derin çizgileri olan hastalarda botoks ile birlikte uygulaması çok daha iyi sonuç vermektedir.

Yüzünüzü doğru ellere teslim edin

Tüm estetik uygulamalarda amaç, doğal görünümde bir sonuç elde etmek olmalıdır. Bunun için güvenilir ürünlerin tercih edilmesi, işlem öncesi hastanın yüzünün iyi değerlendirilmesi, uygulamanın estetik bir bakış açısıyla yapılması; güzel, doğal ve başarılı bir sonuç elde edilmesini sağlar. Dolgu uygulaması mutlaka bu konuda deneyimli estetik plastik cerrahlar ya da dermatologlar tarafından yapılmalıdır.

Hakkında Modatava

Modatava

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

KADAVRA WORKSHOP PROGRAMI

Uzun yıllardır sektöre, Türkiye’den ve yurt dışından, mesleki alanda başarılı hekimlerin deneyimlerini aktarabileceği farklı ortamlar …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir