Anasayfa / MAGAZİN / AYSUN ASLAN’IN YORUMUYLA JİZEL…

AYSUN ASLAN’IN YORUMUYLA JİZEL…

İstanbul Devlet Opera ve Balesi Modern Dans Topluluğu İstanbul, Aysun Aslan’ın yeni prodüksiyonunu İstanbul seyircisi ile buluşturacak.5 Nisan 2017 tarihinde Fulya Sanat’ta seyirciyle buluşacak olan JİZEL’in çağdaş kostüm tasarımı Ayşegül Alev’e, yalın sahne tasarımı Ferhat Karakaya’ya, ışık tasarımı Kerem Çetinel’e, görsel tasarımlar ise Yaşar Saraçoğlu’na ait.

 MDTist; Türkiye sanat camiasının yakından tanıdığı; İstanbul Devlet Opera ve Balesi’nin başarılı koreografı Aysun Aslan’ın uzun bir aradan sonra sahnelere dönüşüne heyecanlı bir beklenti ile ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. Türkiye’nin ilk özel dans  topluluğu Türkuaz’ı kurarak modern dansın yaygınlaşmasında öncü olan Aysun Aslan, bir dünya klasiği olan Giselle balesini özel modern dans drama adaptasyonu ile bulunduğumuz coğrafyaya has, günümüz sosyal dokusunda form bulan bir esere dönüştürdü. Albrecht, Giselle, Hilarion, Myrtha gibi klasik karakterlerin, Alb, Jizel, Hila, Mirta olarak tanımlandığı bu farklı “JİZEL” dünyasının güncelliği, Adolphe Adam’ın muhteşem müziğinin tarihi değeri ile bütünleşiyor.

Hakkında burak

Avatar

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Türkiye Altın Marka Ödülleri Sahiplerini Buldu

Türkiye Altın Marka Ödülleri Sahiplerini Buldu Halkın kalbine değen markaların ödüllendirildiği Türkiye Altın Marka Ödülleri …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.