Anasayfa / MODA YOLU / MODA HAFTASI EN ÇOK İSTANBUL’A YAKIŞIR

MODA HAFTASI EN ÇOK İSTANBUL’A YAKIŞIR

 Moda dünyası Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul Sonbahar/Kış 2017‘da buluştu.  20-24 Mart 2017 tarihleri arasında Grand Pera’da gerçekleştirilen moda haftasında her gün ortalama 4 bin ziyaretçi olmak üzere hafta boyunca toplam 16 binden fazla ziyaretçi defile ve sunumları takip etti.

Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul Sonbahar/Kış 2017 koleksiyonlarının sunumu dışında, marka ve tasarımcıların satış etkinlikleriyle de dikkat çekti. İşte rakamlarla Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul

Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul bu sezon ilk defa Beyoğlu’nda bulunan yeni nesil yaşam merkezi Grand Pera’da gerçekleşti. Etkinlik alanını oluşturan Grand Pera, tarihi Cercle d’Orient binası, 1.250 m2’lik fuaye alanına sahip 600 kişilik Emek Sahnesi, toplam 800 kişilik 8 sinema salonu ve 1.400 kişiye ulaşan seyirci kapasitesiyle toplam 3.500 m2’lik bir alan ile MBFW’ye ev sahipliği yaptı. Tarihi Cercle D’Orient binasında gerçekleşen defilelerin her biri 364, sunumların her biri ise yaklaşık 500 davetliyi ağırladı.

•Etkinlik isim sponsoru Mercedes-Benz, bu sezon DB Berdan’ın defilesini “Mercedes-Benz presents Deniz Berdan” ismiyle sundu. Ayrıca marka bünyesindeki şehir hayatına hitap eden kompakt otomobiller “smart fortwo” ve “smart forfour”, DB Berdan tasarımlarıyla giydirilerek hafta boyunca Mercedes-Benz Lounge’da sergilendi.

•Mercedes-Benz Lounge bu sezon toplamda yaklaşık 5.000 davetliyi ağırladı. Ayrıca 20 adet “smart forfour”dan oluşan Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul araçları, tüm hafta etkinlik misafirlerinin ulaşımını kolaylaştırmak için İstanbul sokaklarındaydı.

Sektör profesyonellerine 18 ay sonrasının akım, renk, kalıp ve stillerini veren dünyanın en prestijli trend tahmini ajanslarından Nelly Rodi, Sonbahar/Kış 2018 ve İlkbahar/Yaz 2018 sezonlarına seminerleriyle Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul resmi programında yer aldı.

 •Seçili marka ve tasarımcılar, “Shop@MBFWI” başlığı altında pop-up mağazalarla hafta boyunca Grand Pera bünyesinde MBFWI davetlileriyle buluştu.

Fashion in Motion” film gösterimleri, Elle dergisi Genel Yayın Yönetmeni Işın Görmüş, Türkiye’nin stil ikonlarından Derin Mermerci ve tasarımcı Zeynep Tosun küratörlüğünde bir araya getirilen filmler, Cinemo sinema salonlarında gösterildi.

•Her gün ortalama 4.000 ziyaretçi olmak üzere hafta boyunca toplam 16.000’den fazla ziyaretçi defile ve sunumları takip etti.
•Etkinlik alanı 400 kişilik bir prodüksiyon ekibi tarafından yönetilirken, hafta boyunca yaklaşık 4.500 kişilik bir ekip farklı görevlerde yer alarak kusursuz bir moda haftası için çalıştı.

•Etkinlik haftasında basın mensuplarını ağırlayan “Press Lounge” alanı 300 m2’lik bir alana yayılıyordu.

•Yapı Kredi Private Banking, Zone alanında yer alan Private Lounge’da misafirlerini ağırladı ve ünlü tasarımcılara Tilt Brush deneyimi yaşattı.

•P&G, GÜÇ’lü kadınların platformu Kadınlar Bilir ve Pantene markalarıyla MBFWI’de yer aldı. Backstage alanında saç kategorisi sponsoru Pantene ile mankenlere saç bakımı yaparken, ünlü marka yüzleri The Zone ve Backstage alanlarından gerçekleştirdikleri röportaj ve canlı yayınlarla moda haftası ruhunu kitlelerle paylaştılar.
•Nikki Beach Bodrum, hafta boyunca “Tribal Fashion” konsepti, çadır ikonu ve DJ performanslarıyla MBFWI davetlilerine keyifli anlar yaşattı.

 •Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul resmi tedarikçilerinden M.A.C Cosmetics, 20’den fazla makyaj sanatçısı ile toplam 10’dan fazla defilenin makyaj uygulamasını üstlendi. Hafta boyunca modellere toplam yüzlerce ürün uygulandı.

•Etkinlik destekçilerinden Damla Su, hafta boyunca toplam 7000 şişe Doğal Kaynak Suyu, 5000 şişe de Damla Doğal Maden Suyu servis etti.

•Arçelik, 16 adet Arçelik LED TV ile MBFWI’nin teknoloji tedarikçisiydi.

•Etkinlik destekçilerinden Brand Who, Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul ekibi için 300 adet t-shirt tasarladı.

Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul, Mercedes-Benz’in isim sponsorluğu, resmi sponsorlar Grand Pera, P&G, Yapı Kredi Private Banking ile tedarikçi sponsorlar Arçelik, Brand Who, Damla, M.A.C Cosmetics ve Nikki Beach’in katkılarıyla gerçekleştirilme.

Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul, İstanbul Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (İHKİB), Moda Tasarımcıları Derneği (MTD), Birleşmiş Markalar Derneği (BMD) ve İstanbul Moda Akademisi (İMA) tarafından desteklenme.

Hakkında burak

Avatar

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Levi’s İlkbahar/Yaz 2020 Sezonunda Kaliforniya ile Fas’ı Buluşturuyor

Levi’s® Made & Crafted® Koleksiyonu, İlkbahar/Yaz 2020 Sezonunda Kaliforniya ile Fas’ı Buluşturuyor Yumuşak, nötr çöl …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.