Anasayfa / TAK TAKIŞTIR / BİR ÇİVİDEN MÜCEVHER YARATMAK!

BİR ÇİVİDEN MÜCEVHER YARATMAK!


Günlük araç gereçler mücevher olarak karşımıza çıktığında, basit bir vida ya da çivi bir mücevhere dönüştüğünde, sıradan olan da değerli bir objeye dönüşüyor. Tasarımın geometrik mükemmelliğinin, bir çivinin gövdesinde veya sekizgen bir vidada kendini gösterebilmesi gibi gizli güzelliklerin farkına sadece bir mücevher ustasının hayal gücü varabiliyor. Cartier, Juste un Clou koleksiyonuyla bir adım ileri gidiyor. 1970’lerde Aldo Cipullo tarafından New York’da Cartier için tasarlanan ilk çivi bileziğin ve aynı zamanda pratik kullanıma yönelik bir objenin radikal şekilde bir mücevher olarak kullanılması, dönemin anti-konformist ruhunu yansıtıyordu. 2017’de bu cesur ruha geri dönen Cartier, Écrou de Cartier ve Juste un Clou Torque’yu tasarladı. Boyuna yakın duruşuyla son derece etkileyici bir görüntüye sahip Juste un Clou kolye ise, cesur bir tavır sergilediği güçlü ifadesiyle radikal kimliğini yansıtmakla kalmıyor, bugün Cartier tarafından yeni bir amaçla tasarlanarak somut bir enerjiye ve saf şıklığa sahip bir kolyeye dönüşüyor.
Cartier Juste un Clou Koleksiyonu’na yeni katılan kolye; sarı, pembe ve beyaz altının yanı sıra pırlanta kaplama olarak sunulurken, yeni ekstra büyük boy bilezik, bu mükemmel koleksiyona eşsiz bir dokunuş ekliyor. Koleksiyonda yer alan parçalar, günlük eşyaların nadide niteliklerini ön plana çıkararak sıradan olanı görkemli kılıyor.

Hakkında burak

Avatar

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Özgür, Cesur ve Şık Kadınlar İçin

Şehirli gençlerin favori saat markalarından Armani Exchange, gümüşün asaletini ve kırmızının zarafetini bir araya getirdiği …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.