Anasayfa / MODA YOLU / CACHAREL & SAİNTE PULCHÉRİE DESEN YARIŞMASI

CACHAREL & SAİNTE PULCHÉRİE DESEN YARIŞMASI

Cacharel_ Sainte Pulchérie Fransız Lisesi_birinci170. yılını kutlayan Sainte Pulchérie Fransız Lisesi,  Fransız moda markası Cacharel ile ortak bir  tasarım yarışmasına imza attı. Sainte Pulchérie Fransız Lisesi’nin Beyoğlu’nda bulunan tarihi okul binasında Cacharel ana sponsorluğunda düzenlenen Desen Tasarım Yarışması’nın ödül gecesinde eğitim ve moda sektörlerinin fikir önderleri bir araya geldi.

Yarışmaya katılan 9. sınıf öğrencileri, görsel sanatlar öğretmeninin ve Cacharel koleksiyon danışmanı Güneş Güner’in verdiği fikirlerden yola çıkarak özgür, genç ve avangardist çizimlere hayat verdi.  Jürinin seçtiği en iyi 10 tasarım Cacharel’in 2017 İlkbahar/Yaz koleksiyonunda kravat, fular ya da cep mendili olarak yer alma şansını elde etti. Dereceye giren öğrencilere ayrıca Cacharel tarafından kendilerine özel olarak üretilmiş hediyeler sunuldu. Bu öğrenciler Cacharel bünyesinde staj yapma ve tasarımın inceliklerini profesyonel isimlerden öğrenebilme şansını da yakaladılar.
Gecede ayrıca öğrenciler ilk defa modellik heyecanını tadarak Cacharel’in 2017 İlkbahar/Yaz koleksiyonundan Meksika esintileri taşıyan parçaları ünlü tasarımcı Öner Evez’in koreografisi eşliğinde mini bir defile ile sundu.

Çocuklardan çocuklara eğitim adına uzanan yardım eli

Ödül gecesinin ardından düzenlenen kokteylde kazanan öğrencilerin tasarladığı ve Cacharel tarafından üretilen, her bir tasarımdan 50 adet olmak üzere toplamda 500 adet kravat, cep mendili ve fular Barış İçin Müzik Vakfı yararına satışa çıkarıldı.

 

Hakkında Moda Tava

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Network’ten Renkli Yaz Stili

NetWork’ten Sıcak Yaz

NetWork Yaz 2022 Koleksiyonu, rengarenk mayo, bikini, kimono, şort ve elbise tasarımlarıyla hem tatil şıklığını …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.