Anasayfa / MODA YOLU / CİHAN NACAR 2017 İLKBAHAR/YAZ KOLEKSİYONU “SELF-RELIANCE”

CİHAN NACAR 2017 İLKBAHAR/YAZ KOLEKSİYONU “SELF-RELIANCE”

 Cihan Nacar, cesur ve güçlü kadınların hikayelerinden ilham alarak tasarladığı Self-Reliance koleksiyonunu Mercedez-Benz Fashion Week İstanbul’da sundu. Ünlü topmodel Tülin Şahin’in podyuma çıkarak açılışını yaptığı Mercedes-Benz Fashion Week İstanbul’da, Cihan Nacar’ın koleksiyonu gelecek yazın trendlerine ışık tuttu.

Cihan Nacar, 2017 İlkbahar/Yaz Self-Reliance Koleksiyonu‘nda; gücünü özgüveninden alan, hayata karşı net duruşu ile ayaklarının üzerinde duran, dinamik adımları ile hayatın her aşamasına yetişebilen, cesur ve güçlü kadınların hikayesinden ilham alıyor.


Bu sezon da şehirli kadından yola çıkan Cihan Nacar, maskülen fakat özgür kadınların çizgisini koleksiyonunda barındırıyor. Styling’i Ceylan Atınç tarafından yapılan ve ünlü top model Tülin Şahin’in de yer aldığı defilede, 40 parçadan oluşan koleksiyon tanıtıldı. Koleksiyonda cut-out kesimlerin ve sıradışı kalıpların, geometrik desenler ve 3 boyutlu detaylarla bir araya geldiği görülüyor. Laminasyon kumaşların, lazer kesimlerin ve el işçiliklerinin öne çıktığı 2017 İlkbahar/Yaz Koleksiyonu, içinde bir çok yeni kumaş kalitesini de barındırıyor.

 Cihan Nacar Hakkında:

32 yaşındaki Cihan Nacar, moda eğitimine 2002 yılında Çukurova Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tekstil ve ModaTasarım bölümünü kazanarak başladı. 2004-2006 yılları arasında İspanya-Universidad Politecnica De Valencia’da eğitim alan tasarımcı, hemen ardından 2006 yılında Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Moda Tasarım bölümünde yüksek lisansa başladı. Project Runway yarışmasında Türkiye ikinciliğinin ardından, Türkiye’de ileri gelen bir çok mayo markasına tasarım danışmanlığı yapan Cihan Nacar, 2012 yılında Cihan Nacar Beachwear adlı markasını kurdu.

Hakkında burak

Avatar

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Levi’s İlkbahar/Yaz 2020 Sezonunda Kaliforniya ile Fas’ı Buluşturuyor

Levi’s® Made & Crafted® Koleksiyonu, İlkbahar/Yaz 2020 Sezonunda Kaliforniya ile Fas’ı Buluşturuyor Yumuşak, nötr çöl …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.