Anasayfa / MODA YOLU / DEAR DIARY…

DEAR DIARY…

 Mehtap Elaidi sunumu Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul İlkbahar/Yaz 2017 sezonu kapsamında 13 Ekim Perşembe günü  gerçekleşti. Mehtap Elaidi, “Dear Diary” (Sevgili Günlük) isimli İlkbahar/Yaz 2017 koleksiyonunda genç bir kadının gerçek hayattan hayal dünyasına kaçış hikayesine şahit oluyor.

Wes Anderson’ın Moonrise Kingdom filmindeki kaçış hikayesinden esintiler taşıyan koleksiyonda izci üniforması haki renkli, geniş cepli ceketlerle sembolize edilip, gece kaçışı ise hacimli poplin gömlekler, ipek pijama detaylı elbiseler ve şortlarla kuvvetlendiriliyor. Gerçek dünyadan fanteziye uzanan bu temsili yolculukta karşımıza çıkan fırfırlar, volanlar tül detaylar ile yaratılan transparan oyunlara eşlik eden nakışlar dikkat çekiyor.

Mehtap Elaidi’nin bu sezon yarattığı kadının hayallerini listelediği günlük, bu yolculukta bize rehberlik ediyor. Elaidi’nin imzası haline gelen beyaz gömlekler ise genç kadının hayalleri ile isimlendiriliyor.Rahat siluetlerin ön planda olduğu koleksiyonda haki ve mavi birlikteliğiyle harmanlanan sarı detaylar, dudak ve kalplerdeki kırmızı boncuk işlemeler, çiçek desenli nakışlar ile göz alıcı hale geliyor. Nakışlardaki peace (barış), freedoom (özgürlük) gibi mesajlar ise koleksiyona neşe ve dinamizm katıyor.

 

Hakkında burak

Avatar

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Levi’s İlkbahar/Yaz 2020 Sezonunda Kaliforniya ile Fas’ı Buluşturuyor

Levi’s® Made & Crafted® Koleksiyonu, İlkbahar/Yaz 2020 Sezonunda Kaliforniya ile Fas’ı Buluşturuyor Yumuşak, nötr çöl …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.