Anasayfa / MODA YOLU / EN İYİ MODA FİLMİ SEÇİLDİ

EN İYİ MODA FİLMİ SEÇİLDİ

Bağımsız modacıların ve yönetmenlerin işlerini sergileyen film gösterimleri, söyleşiler ve partilerle dolu festival 28 – 29 Kasım 2015’te Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nin ev sahipliğinde gerçekleşti. Festivalde En iyi Moda Filmi ÖdülüHigh Tide” filmiyle Albert Maya’nın oldu.

İlk kez gerçekleştirilen “Fashion Film Fest 2015” gösterimler, moda sohbetleri, etkileyici kısa filmler ve after party ile moda severlere unutamayacağı saatler yaşattı. Türkiye’den ve dünyanın farklı ülkelerinden bağımsız modacıların yanı sıra büyük marka ve tasarımcıların da işlerini sergileyen moda filmlerini programına alan olan festivalde izleyiciler Kirsten Dunst, Marillon Cotillard gibi ünlü oyuncular birlikte film izleme şansı buldu.

En iyi Moda Filmi : High Tide

Festival kapsamında en iyi moda filmi de seçildi.  Moda Tasarımcısı Damir Doma, Tasarımcı Ümit Ünal, ünlü güncel sanatçı Marie Vic, Oyuncu Belçim Bilgin gibi moda ve sinema dünyasından önemli isimlerin oluşturduğu jüri  Albert Maya’nın “High Tide” filmini  En İyi Moda Filmi seçti.

Birincilik ödülünü oyuncu Belçim Bilgin’in takdim ettiği törende, moda filmleri için jüri üyeliği yapan Bilgin ”Fashion Film Fest’te yer aldığım için mutluyum, umarım bu organizasyonun devamı gelir ve bizler için hayırlı olur” dedi.

Kazanan yönetmenin bir sonraki filmini İstanbul’da çekmesi şartıyla verilen bu desteğin yanı sıra ödül alan film dünyanın en önemli moda televizyon kanallarından biri olan Fashion One TV’de yayınlanacak. Festival kapsamında bir diğer ödül olan Elle Fashion Awards ödülünün sahibi ise “ Good Morning, Pallas Athena” filmi ile Emir Eralp oldu.

Festival kapsamında Damir Doma, Ümit Ünal, Erkan Çoruh, Bahar Korçan, Çiğdem Akın, Başak Tan, Berlin Moda Filmleri Festivali kurucusu Niccolo Montanari, Serbia Fashion Week kurucusu Svetlana Horvat gibi isimler söyleşilerle deneyimlerini aktardılar.

Festivalin kurucusu ve direktörü Tuna Yılmaz yaptığı konuşmada “İstanbul küresel güç oyununun her alanında gelmek istediği lider konuma, moda sektöründe de ulaşabilmek için büyük adımlar atıyor. Şehir artık tüm dünyadan modacıları, alıcıları, basın mensuplarını, bloggerları ve gezginleri ağırlıyor. Dünyaya İstanbul’daki moda dünyasının sadece moda haftasındaki defilelerden ibaret olmadığını, kentin ve etkinliğin vizyonunun daha geniş olduğunu göstermek gerekiyor” dedi.

Hakkında Modatava

Modatava

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

SATIŞA ÇIKTI

DMxNetWork özel koleksiyonu, yoğun ilgiyle geçen iki sezonun ardından üçüncü sezonunda da güçlü ve kendine …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir