Anasayfa / FOTO GALERİ / GUCCI’DE MODERN SANAT RÜZGARI

GUCCI’DE MODERN SANAT RÜZGARI

Gucci’de ciddi bir değişime imza atan yeni kreatif direktör Alessandro Michele, Love Dergisinin kurucusu ve genel yayın yönetmeni Katie Grand ile Şangay’da bulunan Minsheng Sanat Müzesi’nde “No Longer/Not Yet” sergisine ev sahipliği yapıyor.

Gucci’nin kreatif direktörü Alessandro Michele, Love Dergisinin kurucusu ve genel yayın yönetmeni Katie Grand ile kuratörlüğünü üstlendiği “No Longer/Not Yet” sergisinde tutkunu olduğu sanat ve edebiyatı bir araya getirerek “Modern Sanat Nedir?” sorusunun cevabını arıyor.

Bu sanat dalını “Geçmişle Geleceğin Kaynaşması” olarak tanımlayan tasarımcı, Gucci’nin yeni koleksiyonlarında da bu felsefeyi ön plana çıkarmaya çalışıyor.

İtalyan filozof Giorgio Agamben’in “Modern Ne Demek?” sözünden yola çıkılan sergide Michele, 2015-16 Sonbahar/Kış Kadın Koleksiyonu’nu modern kavramını keşfetmek için ziyaretçilere sunuyor. Koleksiyona ait enstalasyonların yer aldığı sergide Michele,ziyaretçilere cevaplar sunmaktansa onlara “Modern Ne Demek?” kavramıyla ilgili sorular yöneltip, yaratıcı tartışma platformu oluşturmayı hedefliyor.

Tasarımlarında geçmiş dönem romantizmini retro eklektif bir tarzda yansıtan Alessandro Michele, bu sergide de aynı etkiyi yaratmaya çalışıyor.

Michele ve Katie Grand’ın işbirliğiyle gerçekleştirilen sergide dünyanın dört bir yanından ünlü sanatçılar, modern/zamansız konseptini kendi yorumlarıyla ele alıyor.

Çinli multimedya sanatçısı Cao Fei, Amerikan heykeltıraş Rachel Feinstein, Amerikan neo-konsept sanatçısı Jenny Holzer, İngiliz fotoğrafçı Glen Luchford ile Nigel Shafran, ses tasarımcısı Steve Macket ile John Gosling, Çinli sanatçı Li Shurui ve son günlerde Gucci için yaptığı çizimlerle adından söz ettiren İngiliz ilüstratör Unskilled Worker’ın katıldığı ve Aralık ayına kadar devam edecek“No Longer/Not Yet” sergisinde Gucci tasarımları modern sanatla bir araya geliyor.

1446018912_Entrance_Courtesy_of_REN_Yong 1446019317_Gucci_Tian_Courtesy_of_REN_Yong__2_ 1446019318_Gucci_Tian_Courtesy_of_REN_Yong 1446019321_Gucci_Tian_Full_View_Courtesy_of_HE_Yuchao 1446019590_Glen_Luchford_Courtesy_of_XIE_Yingjie_3

Hakkında Moda Tava

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

CONVERSE’İN 2022 YILINA DAMGA VURAN MODELLERİ

Converse’in 2022 Yılına Damga Vuran Modelleri

Yıllar içinde ikonikleşmiş ayakkabılarının yanı sıra son yıllarda öne çıkan ürün teknolojisiyle konfor ve stili …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.