Anasayfa / MANŞET / İKÜ’LÜ TASARIMCILARDAN MUHTEŞEM DÖNÜŞÜM

İKÜ’LÜ TASARIMCILARDAN MUHTEŞEM DÖNÜŞÜM

İstanbul Kültür Üniversitesi (İKÜ)  İşletmecilik Meslek Yüksek Okulu Moda Tasarımı Programı öğrencileri 8 aylık emeklerini, düzenlenen defile ile sergilediler. Dünyadaki değişimi, birbirinden farklı açılardan ele alan İKÜ’lü genç tasarımcılar, hayatın her alanındaki transformasyon, ilerleme, yenilenme ve dönüşümü, aksesuar ve kumaşlarda buluşturdu ve “Dönüşüm” temalı defile ile sergilediler.

Defilenin koreografisini ünlü koreograf Asil Çağıl yaparken defilede Sema Şimşek, Zeliha Çal, Açelya  Kartal, Yağmur Ayaz, Gözde Coşkun, Özlem Karaoğlu,  Parıl Erdem, Ece Bilsen, Dilara Önbey,  Melike Yalnız, Dilan Polat, Marina Federenko, Metehan Sancaktar, Fırat Tepe ve Tekin Demiral gibi tanınmış modeller podyuma çıktı.

Genç tasarımcı adayları, bu süreç içerisinde iki farklı farklı akademik disiplinle de işbirliği içerisine girip iki proje daha geliştirildi. İKÜ Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü ile Moda Tasarımı Programı hocalarının gerçekleştirdikleri “Hareketli Giysiler” projesi defile sırasında sunuldu. İKÜ Bilgisayar Programcılığı ile Moda Tasarımı Programı öğrencilerinin ortak yürüttükleri “Sanal Sergi” projesi ile “dönüşüm”ü bir kez daha dile getiren öğrenciler, bu projeyi ise 01 Haziran Perşembe günü saat 15.00’de İKÜ Akıngüç Oditoryumu ve Sanat Merkezi’nde gerçekleşen  defilenin hemen ardından fuaye alanında konuklara sergi şeklinde sundu.

Hakkında burak

Avatar

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Machka Zarafetiyle Yeni Yılın İlk Günlerine Işıltılı Bir Karşılama

Machka Zarafetiyle Yeni Yılın İlk Günlerine Işıltılı Bir Karşılama Feminen görünümü kusursuz el işçiliği ile …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.