Anasayfa / EKO-MODA / İLK KEZ TÜRKİYE’DE GERÇEKLEŞECEK!

İLK KEZ TÜRKİYE’DE GERÇEKLEŞECEK!

 Dünyanın ilk moda okulu olma özelliğini taşıyan ESMOD, her yıl düzenlenen uluslararası ESMOD buluşmasını bu sene ilk kez Türkiye’de gerçekleştiriyor. VAKKO ESMOD Moda Akademisi ev sahipliğindeki bu buluşmaya Fransa (Lyon, Paris, Roubaix), Japonya (Kyoto, Tokyo), Norveç (Oslo), Çin (Beijing, Guangzhou), Kore (Seul), Birleşik Arap Emirlikleri (Dubai), Endonezya (Jakarta), Lübnan (Beyrut), Malezya (Kuala Lumpur), Tunus ve Türkiye’deki ESMOD akademileri katılıyor. Tüm dünyadan 16 ESMOD moda okulunun mezun öğrencileri; yaratıcılık, kusursuz el işçiliği ve estetiği bir arada sunan tasarımlarını, 24 Ekim tarihinde Vakko Nakkaştepe Moda Merkezi’nde gerçekleştirilecek defile ile moda dünyasına sunmaya hazırlanıyor. Teori ve pratiğe dayalı eğitimi ile moda endüstrisine profesyoneller yetiştiren ESMOD’un 3 yıllık diploma programını tamamlayan öğrenciler, her bir parçası ayrı bir hikayeye koleksiyonlarını; aileleri, Vakko, ESMOD ülke temsilcileri ve moda profesyonellerine sergileyecek.

Uluslararası ESMOD buluşmasında; mezun öğrenciler arasında özel bir yarışma da organize edilecek ve öğrenciler ipek eşarp tasarımı gerçekleştirecek. Her okuldan mezun öğrencilerin tasarladığı eşarplar arasından Vakko Yönetim Kurulu Başkanı Cem Hakko ve Vakko Eşarp stilistleri tarafından 3 tasarım belirlenecek. Kazanan 3 tasarım, Vakko’nun eşarp emprime atölyesinde basılacak ve 24 Ekim’deki moda sunumunda tanıtılacak.

ESMOD; dünya çapında moda ve tekstil sektörünün gelişimine öncülük eden, yaratıcılığı teşvik ederken satış faktörünü unutmayan eğitim anlayışını, 2013 yılından itibaren Vakko ESMOD Moda Akademisi iş birliğiyle devam ettiriyor.

Hakkında Modatava

Modatava

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Machka Zarafetiyle Yeni Yılın İlk Günlerine Işıltılı Bir Karşılama

Machka Zarafetiyle Yeni Yılın İlk Günlerine Işıltılı Bir Karşılama Feminen görünümü kusursuz el işçiliği ile …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.