Anasayfa / MANŞET / İTÜ FASHION SHOW 2017

İTÜ FASHION SHOW 2017

 İstanbul’da gerçekleşen İTÜ FASHION SHOW 2017’de genç tasarımcılar, İlkbahar-Yaz 2018 teması ile hazırladıkları özgün tasarımları ile yarıştı. Moda ve giyim sektörünün önemli isimlerinin aralarında olduğu jürinin seçimine göre göre gecede birinciliği farklı tasarımıyla dikkat çeken İTÜ Tekstil Teknolojileri ve Tasarımı Fakültesi Moda Tasarım Bölümü son sınıf öğrencisi Muhammed Ali Yıldız
kazandı. İkinciliği Selda Palacı alırken, üçüncülük İlayda Damar’ın oldu.

 İTÜ – FIT (Fashion Institute of Technology) Moda Tasarımı Programı Mezuniyeti ünlü moda showlarını aratmadı. 4 Haziran 2017 Pazar akşamı The Ritz-Carlton, İstanbul’da gerçekleşen İTÜ FASHION SHOW 2017’de genç tasarımcılar, İlkbahar-Yaz 2018 teması ile hazırladıkları özgün tasarımları ile yarıştı.
Gecede Kiğılı Özel Ödülü ve LC Waikiki Özel Ödülü’nü de kazanan Muhammed Ali Yıldız’a ödülünü takdim eden LC Waikiki Kurumsal Akademi Direktörü Gülperi Savcı Tandar, İTÜ’nün, nitelikli tasarımcılar yetiştirerek Türkiye sektöre büyük bir katkıda bulunduğunu ifade etti. KİPAŞ Özel ödülünü kazanan Mirel Okumuş’a ise ödülünü KİPAŞ, Satış ve Pazarlama Grup Direktörü Murat Arıöz takdim etti. Arıöz, İTÜ Rektörlüğüne ve bölüm hocalarına özel teşekkürlerini ileterek Mirel Okumuş’un Amsterdam’da gerçekleştirilecek bir tasarım yarışmasına ülkemizi temsilen katılacağını duyurdu. Ana sponsorluklarını İstanbul Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçılar Birliği (İHKİB) ile LC Waikiki’nin üstlendiği etkinliğin mekân sponsoru The Ritz-Carlton – İstanbul oldu.

İTÜ’lü tasarımcılardan beklenti büyük

İTÜ-FIT Fashion Design (Moda Tasarımı) Programı; İstanbul Teknik Üniversitesi ve New York Devlet Üniversitesi’ne bağlı “Fashion Institute of Technology” (FIT) gibi iki köklü kurum arasında 2004 yılında yapılan işbirliği sonucunda hayat buldu. Dünyanın en iyi moda okulları arasında ilk sıralarda yer alan FIT, özellikle moda alanında eğitim veren pek çok eğitim kurumuna akademik destek veriyor. ITU-FİT Moda Tasarımı Programı bu üniversiteler arasında 4 senelik lisans programı için FIT ile ortak diploma verilen tek program.

 Geceye katılan jüri üyeleri şu isimlerden oluştu:

İstanbul Hazır giyim ve Konfeksiyon İhracatçı Birlikleri Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Jale Tuncel; Türkiye Giyim Sanayicileri Derneği Başkan ardımcısı Hadi Karasu; TGSD Yönetim Kurulu Üyesi Bülent Alkanlı, Türkiye Deri Vakfı (TÜRDEV) Yönetim Kurulu Başkanı, Ruken Mızraklı; The Ritz –Carlton, İstanbul Kurumsal İletişim Direktörü Yasemin Uygurmen; LC Waikiki Buying Direktörü Sinem Çolakoğlu; LC Waikiki Kurumsal Akademi Direktörü, Gülperi Savcı Tandar; Moda Tasarımcıları Dernek Başkan Yardımcısı Gül Agis; BestSeller Türkiye Direktörü Aylin Çetindağ; KİPAŞ, Satış ve Pazarlama Grup Direktörü Murat Arıöz; Lectra Türkiye ve Ortadoğu Genel Müdürü Burak SÜSOY; Kiğılı Marka Direktörü İlkay Keleş; İpekyol Perakende Direktörü Özlem T. Çelikkanat; IMG Doğuş Moda Direktörü BANU BÖLEN; Moda Tasarımcıları Hatice GÖKÇE ve Zeynep Tosun; Akademi Tekstil Yönetim Kurulu Üyesi Okyay Mızrak; L’APPART İletişim Feride Tansug; Moda Blogger Barış Çakmakçı ve Moda Editörü Yasemin Dizdar yer alıyor.

Hakkında burak

Avatar

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Machka Zarafetiyle Yeni Yılın İlk Günlerine Işıltılı Bir Karşılama

Machka Zarafetiyle Yeni Yılın İlk Günlerine Işıltılı Bir Karşılama Feminen görünümü kusursuz el işçiliği ile …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.