Anasayfa / EKO-MODA / KARACA GİYİM’DEN ATATÜRK SÜVETERİ

KARACA GİYİM’DEN ATATÜRK SÜVETERİ

Karaca GiyimBitmeyecek Moda” sloganıyla Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk‘ün süveterini müşterileriyle buluşturuyor.

Gazi Mustafa Kemal Paşa, şüphesiz aydın kişiliği ve askeri dehasıyla, dünya liderlerinin örnek aldığı bir kişiydi. Aynı zamanda bir beyefendinin evrensel kurallar içinde nasıl davranması ve giyinmesi gerektiğini biliyor ve bu konuda çevresine rol model oluyordu. Atatürk nasıl giyineceğini bildiği gibi, giydiğini de kendine yakıştırıyordu.

Nitekim o günlerde giydiği bir süveter bugün, 80 yıl sonra bile bir moda markasının koleksiyonunda yer alabiliyor. Atatürk’ün bu şıklığına bir katkıda belki de 1920 Türkiye’sinin tek triko markası olan Karaca’dan gelmiş de olabilir.

İşte buradan hareketle Karaca Aziz Ata’mızın hatırasına duyduğu saygının bir nişanesi olarak, bu trikoyu ‘’Atatürk Süveteri’’ adıyla yeniden üretmeye başlamıştır. Bu süveteri Atatürk Süveteri adıyla tescil ederek tekrar Türk milletinin beğenisine sunması, herkes tarafından ilgi görmüş ve özellikle bazı düşünce kuruluşları Karaca’nın bu hareketini takdir ve tebrikle karşılamışlardır.

1917 yılında kurulmuş olan Karaca’nın 1937 yılında Manevi kızı Ülkü Adatepe ile birlikte Atatürk’ün giymiş olduğu süveteri 2007’den bu yana orjinal desenlerine varıncaya kadar büyük bir titizlikle birebir aynısını üretmiş olması, % 100 yün iplikten yapıyor olması ve çok makul fiyatlarda satışa sunması Atatürk sevenler tarafından büyük bir mutlulukla karşılanmış bu aziz hatırayı yaşatmak isteyenler için bir takdir kaynağı oldu.

Pek çok kişinin çok eskiden beri fotoğraflarda görüp aşina oldukları bu değerli anıyı karşılarında gördüklerinde çok duygulandıklarını ve mutlu olduklarını gören Karaca ailesi yıllardır ‘Atatürk Süveteri’ni üretiminde tutarak bu deneyimi tüketicilerine sunuyor.

Atatürk Süveteri, Karaca mağazaları ve internetin yanı sıra Harbiye gibi askeri müzelerle birlikte Bilkent Holding’e bağlı Bilintur A.Ş’nin işlettiği müzelerde satışı yapılıyor

Hakkında Modatava

Modatava

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

GAP’TEN % 50 KIŞ İNDİRİMİ

Gap, yeni yılda ikonik parçalarla dolu yepyeni bir gardırop isteyenleri %50’ye varan indirim ile karşılıyor. …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir