Anasayfa / SAĞLIK / KARNINIZI TOK TUTACAK KAHVALTI ÖNERİLERİ!

KARNINIZI TOK TUTACAK KAHVALTI ÖNERİLERİ!

Günün en önemli öğünlerinden biri olan kahvaltıyı atlamamaya ve bu öğünde sizi gün içinde mümkün olduğunca tok tutacak besinler tüketmeye özen göstermelisiniz.

Kahvaltınızı hakkını vererek yaptığınız takdirde gün içinde çok acıkmayarak, yediğinizden daha fazlasını yakmış olursunuz. İşte kolaylıkla hazırlayabileceğiniz ve karnınızı tok tutacak birkaç kahvaltı önerisi:

Sabahları kolayca hazırlayabileceğiniz yoğurt, hindistan cevizi, bal (veya muz) ve badem karışımı ile hem güne enerjik ve zinde başlarsınız hem de gün içinde tok kalırsınız.

Müsli de sabah kahvaltıları için güzel önerilerden biri…Yoğurtla veya sütle tüketebileceğiniz müsli ile gün içinde tok kalırsınız.

Bir kase yoğurdun içine nar taneleri ve biraz da tarçın serpiştirebilirsiniz.

1 çorba kaşığı kurutulmuş yaban mersini, chia tohumu ve 1 yemek kaşığı beyaz susamı yoğurdunuzun üzerine döküp iyice karıştırın.

Glisemik indeksi düşük olan ancak besin değeri bakımından zengin olan yulaf ezmesi, sizi daha uzun süre tok tutar. Yulaf ezmesini yoğurtla tüketebilirsiniz.

Yumurta, organik yoğurt veya süzme peynir gibi kaliteli protein kaynaklarını da kahvaltınızda bolca kullanabilirsiniz.

Hakkında Modatava

Modatava

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

KADAVRA WORKSHOP PROGRAMI

Uzun yıllardır sektöre, Türkiye’den ve yurt dışından, mesleki alanda başarılı hekimlerin deneyimlerini aktarabileceği farklı ortamlar …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir