Anasayfa / EKO-MODA / KİĞILI’DAN PARİS’TE YENİ MAĞAZA

KİĞILI’DAN PARİS’TE YENİ MAĞAZA

 Kiğılı yurtdışındaki 26’ncı mağazasını modanın kalbi Paris’te açtı. 2018’de yatırımlarını yoğun olarak sürdürecek olan marka, Türkiye’de 15, yurtdışında 10 olmak üzere toplam 25 yeni mağaza daha açmayı hedefliyor.

Erkek giyim alanında Türkiye’nin öncü markalarından Kiğılı, yurtdışındaki 26’ncı mağazasını Paris’te açtı. Markanın bu kentteki ikinci satış noktası olan yeni mağaza, Kiğılı’nın 2018 hedeflerine de işaret ediyor. 2017’de Türkiye’de toplam 10 mağaza açan Kiğılı, yeni yılda 15 yeni mağazaya daha yatırım yaparak, toplam 240 noktaya ulaşacak. Yurtdışında hizmet verdiği noktaların sayısı ise, 10 yeni mağaza ile birlikte 36’ya yükselecek.

80’inci yılını kutlayacağı 2018’de mağaza yatırımlarına hız kesmeden devam edecek olan Kiğılı, büyüyen operasyon dahilinde 150-200 kişilik yeni istihdam yaratacak ve böylece Kiğılı markası altında çalışan kişi sayısı 2.500’e yaklaşacak.

Kiğılı CEO’su Hilal Suerdem

Hedef yurtdışı
Kiğılı CEO’su Hilal Suerdem yeni yatırımlarla ilgili olarak, “2017’de Erzurum’dan Zonguldak’a, Antalya’dan Bursa’ya Türkiye’nin dört bir yanında yeni mağazalarımızı açtık. Bu yatırımlar 2018’de de devam edecek. Kaliteli, şık ve çağı yakalayan özellikteki ürünleri ulaşılabilir fiyatlarla sunmayı sürdüreceğiz. Yeni yılda özellikle yurtdışına daha çok odaklanacağız. Paris’teki yeni mağazamız da bir nevi bu hedefimizin önizlemesi diyebiliriz. Bir yandan yeni pazarlara açılırken, diğer yandan mevcut pazarlardaki metrekarelerimizi büyüteceğiz. Türki Cumhuriyetler, Balkanlar ve Orta Doğu, öncelikli olarak satış noktalarımızı artıracağımız yerler. Suudi Arabistan’ın en büyük kenti Cidde’de ikinci mağazamızı açacağız. Birleşik Arap Emirlikleri’yle görüşmelerimiz sürüyor. Afrika, Hindistan gibi bölgelerde de fırsatları değerlendirebiliriz” dedi.

“Türkiye’nin markası” algısını oturtacak
Suerdem ayrıca, artık yurtdışında “Türkiye’nin markası” algısıyla anılmak istediklerinin altını çizerek, “Kiğılı olarak ülkemizde ‘Türkiye’nin erkek giyim markası’ konumundayız. Yurtdışında da bundan böyle iletişimimizi ‘Made in Turkey’ yerine, ‘Brand of Turkey’ şeklinde yapacağız. Türkiye’nin hazır giyim sektöründe ve markalaşmadaki gelişimini bu şekilde yurtdışında daha net ifade edebileceğimize inanıyoruz” dedi.

Hakkında burak

Avatar

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Machka Zarafetiyle Yeni Yılın İlk Günlerine Işıltılı Bir Karşılama

Machka Zarafetiyle Yeni Yılın İlk Günlerine Işıltılı Bir Karşılama Feminen görünümü kusursuz el işçiliği ile …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.