Anasayfa / MANŞET / MAORİ ŞEFİ BÖYLE BUYURDU

MAORİ ŞEFİ BÖYLE BUYURDU

 Yeni Zelanda kökenli “fine jewelery” markası Ariki, yeni yılda mücevher severleri, Güney Pasifik’in soğuk sularından gelen yepyeni bir takı deneyimine davet ediyor. Ariki ürünlerinin eşsiz dokusunu oluşturan deniz kabuklusu Paua’nın ışık saçan mavisi, broştan kolyeye, küpeden bilekliğe tüm parçalarda göz alıyor. Ariki tasarımları, altın, gümüş, paladyum, kemik ve yeşim taşı seçenekleriyle arikiturkiye.com adresinde, Punta Design’da ve Divan Hotel Bursa’da 270 TL ile 290 TL arasında değişen fiyatlarla satışa sunuluyor.

Ariki Koleksiyonları

Ariki’nin doğa harikası tasarımları, Türkiye’de 7 farklı koleksiyonuyla satışa sunuluyor. Ayrıca, kol düğmesi seçenekleriyle şık tarzıyla fark yaratmak isteyen erkeklere hitap ediyor.

Hayvanlar aleminden ilham alınan Yaban Koleksiyonu, yeşilliklerin arasından çıkan parlak ve yakışıklı Gecko Broş, cesareti ve kararlılığı sembolize eden Sinekkuşu Seti, balerin zarafetindeki Yusufçuk Kolye- Broş ikilisi ve büyüleyici Tavuskuşu Broş gibi benzersiz parçalarla öne çıkıyor.

Yeni Zelanda’nın tarifsiz doğasından esinlenen Doğa Koleksiyonu, yeni bir yaşam ve saflık getirdiğine inanılan Eğreltiotu Broş- Kolye, yaratıcılığın simgesi Defne Yaprağı Kolye, kıvrımlarıyla özgürlüğü anımsatan Kanatlar Küpe gibi tasarımlarıyla bambaşka bir dünyanın kapılarını aralıyor.

Kozmos Koleksiyonu, evrenle bağlarımızı kuvvetlendiriyor, göklerin simgelerini tenimize taşıyor. Kozmik Broş, Orbital Broş, Sonsuzluk Küpe- Kolye ve Sarmal Yüzük, Kozmos tasarımlardan bazıları…

Antik Koleksiyonu, iki dostluğun birleşmesini simgeleyen Paua kabuğu ve iç içe geçmiş spiral gümüşüyle etkileyici Holistik Kolye, bütünlük ve dengeyi temsil eden Yin Yang Kolye, zamansız tasarımıyla seneler boyunca kullanılabilecek Antik İğne Kolye gibi parçalarıyla binlerce yıl öncesinin dokusunu günümüz tasarımlarıyla birleştiriyor.

Klasikler Koleksiyonu, Bereket Kolye, Damla Küpe, Girdap Küpe gibi hiçbir zaman eskimeyecek zarif tasarımları, Paua mavisiyle tamamlıyor.
Yeşim taşının Yeni Zelanda kültüründe yer alan figürlerle tasarlandığı Yeşim Koleksiyonu, basic tişörtlerin vazgeçilmezi olacak nitelikte…
Yeni Zelanda yerlileri Maoriler’den ilham alınarak tasarlanan Geleneksel Maori takıları ise kemik ve Paua kabukları birleşimiyle takanı el değmemiş yağmur ormanlarına davet ediyor.

Ariki hakkında
Dünyanın en kaliteli Paua kabuğu mücevheratı üreticisi ve tasarımcısı Ariki, 1932 yılından beri, dünyanın birçok yerindeki kadınların boyunlarını, bileklerini ve kulaklarını süslüyor. Yeni Zelanda yerlileri Maori’lerin dilinde “şef” anlamına gelen Ariki, sadece en iyi kalite Paua kabuklarını kullanıyor. Dünyada bulunan 100’den fazla denizkulağı türünden biri olan Paua, Yeni Zelanda’nın soğuk sularında yaşıyor. Doğanın tasarım harikası bu deniz canlısı, diğer denizkulağı türlerinden, kendine özgü parlak mavi rengiyle ayrışıyor. Paua, büyüleyici mavi tonlarını, okyanusun derinliklerindeki suyun minerallerinden ve yosundan alıyor.

Hakkında burak

Avatar

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Machka Zarafetiyle Yeni Yılın İlk Günlerine Işıltılı Bir Karşılama

Machka Zarafetiyle Yeni Yılın İlk Günlerine Işıltılı Bir Karşılama Feminen görünümü kusursuz el işçiliği ile …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.