Anasayfa / MODA YOLU / MODA DÜNYASI TARİHİNDE OLMADIĞI KADAR ÖZGÜR

MODA DÜNYASI TARİHİNDE OLMADIĞI KADAR ÖZGÜR

 Ünlü modacı Atıl Kutoğlu, İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi’nde gerçekleşen “Popüler Kültür ve Moda” konulu konferansta çarpıcı açıklamalarda bulundu.   Kutoğlu “Bugün moda dünyası tarihinde olmadığı kadar da özgür. Bütün markalar ve modacılar istedikleri yerlerden istedikleri olgulardan ilham alıyorlar” dedi.

 

Uluslararası Moda Tasarımcısı Atıl Kutoğlu, İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi‘nde öğrencilerle bir araya geldi. Ünlü modacı burada yaptığı konuşmada 2016 ilkbahar-yaz sezonu için ipuçlarını verdi. Atıl Kutoğlu, “Önümüzdeki yaz coşkulu ve feminen çizgiler var. Dünyadaki aktüalitenin yoğunluğundan dolayı daha nostaljik, feminen ve mutlu çizgilere yöneliş var. Dolayısıyla bizi uçuş uçuş, kadınsı ve hafif Latin Amerika rüzgârı estiren bir ilkbahar-yaz sezonu bekliyor”  dedi.

MODACILAR İÇİN ALTIN GÜNLER

Günümüzde moda dünyasının çok hızlı değişim ve tüketime rağmen tarihinde hiç olmadığı kadar da özgür olduğunu söyleyen Atıl Kutoğlu, “Bugün moda dünyası evet çok hızlı tüketiliyor. Moda çok hızlı gelişiyor, değişiyor. Ama aynı zamanda tarihinde olmadığı kadar da özgür. Bütün markalar ve modacılar istedikleri yerlerden istedikleri olgulardan ilham alıyorlar ve koleksiyonlarını o yönde geliştiriyorlar. Dolayısıyla her modacının her markanın tarzı ayrı oluyor. Kimisi nostaljik, eskilerden esinleniyor, kimisi uzaydan esinleniyor. Kimisi pop kültürden esinleniyor. Tüm dünyada çok büyük bir mozaik ve çeşitlilik yaşanıyor.” dedi.

 

 

Hakkında Modatava

Modatava

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

SATIŞA ÇIKTI

DMxNetWork özel koleksiyonu, yoğun ilgiyle geçen iki sezonun ardından üçüncü sezonunda da güçlü ve kendine …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir