Anasayfa / KÖŞE YAZILARI / İLK BULUŞMADA BİR KADINI NASIL ETKİLERSİN?

İLK BULUŞMADA BİR KADINI NASIL ETKİLERSİN?

 

 Sonunda beklediğiniz gün geldi ve internette görüştüğünüz kız, sizinle buluşmayı kabul etti. Bunu uzun zamandır bekliyordunuz ve çok heyecanlısınız. Bu stres ve heyecan dolu ilk randevuda nelerden sakınmalı ve nasıl ufak hileler uygulanmalı?

Belki bu buluşma ile doğru kadını bulacak, hayatınızı bundan sonra onunla sürdürmeye, en azından bu yolda yürümeye devam edeceksiniz. Eğer karşınızdaki kadının doğru kişi olduğundan eminseniz, bu ilk buluşmada bırakacağınız intiba çok önemli.

Tıraş olmayı ihmal etmeyin

Özellikle bu ilk randevuda; uzun, katlı ya da dağınık bir saç modeliniz olsa bile ense tıraşı olmayı unutmayın. Sakal veya bıyığınız varsa birkaç saat öncesinde genel bir bakım hem kendinizi iyi hissetmenizi sağlar hem de karşınızdaki kadına gösterdiğiniz özeni belli eder.
Elleriniz sizin aynanız. Bir kadın gibi kuaförlerde saatlerinizi harcamıyorsunuz tamam, ancak tırnaklarınız temiz ve düzgün kesilmiş olmalı.

Kıyafet seçimine dikkat edin

Buluşmaya ne fazla özenli ne de çok salaş gidin. Bembeyaz, jilet gibi ütülü bir gömlek ve takım elbise buluşacağınız kişiyi değil, patron adayınızı ilgilendirir. Ayrıca, marka bile olsa dizleri çıkmış bir eşofman altı ve tişört de buluşmanın sürprizlerine karşı sizi yarı yolda bırakabilir. Bu tür buluşmalar için “casual”, şık ve spor bir gömlek ve yarı spor bir kumaş pantolon her mekanda ve ortamda rahat etmenizi sağlar. Ayakkabı olarak da çok ses çıkarmayan ve temiz görünümlü bir ayakkabı seçmekte fayda var.

Mekan seçimi önemli

Buluşma yerini siz belirleyecekseniz kız arkadaşınız önerisine de mutlaka kulak verin. Buluşma yeri olarak ikinizin de sevebileceği, çok fazla ortak tanıdıkla karşılaşmayacağınız, ancak kendinizi yabancı da hissetmeyeceğiniz bir yer seçmeye özen gösterin.
Buluşma mekanına daha önce hiç gitmediyseniz, mutlaka buluşmadan önce bir kere oraya gidin. Menüyü, fiyatları, sipariş sistemini ve hatta tuvaletin yerini bile öğrenin. Bir kadın için sormanın asla sorun olmayacağı şeyler, sizin için utanç verici olabilir.

Buluşma sonrası

Buluşma sonrasında hemen detayları arkadaşlarınızla paylaşmayın. Başınıza gelebilecek masum olumsuzluklar, arkadaşlarınızın elinde bir koz olabilir. Erkeklerin dünyası kurtlar sofrası gibidir ve bazı klişeler hep işe yarar. Buluşmadan 1-2 saat sonra, kalıplaşmış bazı mesajlar atabilirsiniz. Örneğin ‘Uyudun mu?’, ‘Vardın mı?’ gibi. Bu tür mesajların kızların çok hoşuna gittiğini unutmayın.

Hakkında Modatava

Modatava

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

COPY PASTE MODASI

2017 yılı moda dünyası açısından oldukça sıradandı. Birçok genç modacı tanıdık, onlarca defileyi izledik, TV’de  …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.